Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-content/themes/yoo_revista_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
Офіційний сайт Коропської районної ради » Почесні громадяни Коропського району

Почесні громадяни Коропського району

Рішенням Коропської районної ради №496 від 20 липня 2018 року присвоєне звання

«Почесний громадянин Коропського району»

Боровику Олександру Григоровичу

    Олександр Григорович Боровик, народився 20 листопада 1938 року в селі Свердловка (нині Деснянське). Пройшов свій життєвий шлях у Коропському районі від простого колгоспника до керівника потужного і передового колгоспу «Авангард», а згодом агро-виробничого обʼднання підприємств. Завдячуючи організаторським здібностям, працелюбству Олександра Григоровича, застосуванням передових технологій, господарство стало одним з кращих в Україні, а на той час, і у Радянському Союзі.

    За час його керівництва у с. Свердловка зведено тепличне господарство, м’ясо-молочний переробний комплекс, хлібопекарню, автогаражі, ферми, зернове господарство, Будинок культури, школу, дитячий садок, торговельний комплекс з двома залами урочистих подій. Всі працюючі в агропідприємстві забезпечувались житлом з присадибними ділянками зведеним за кошти колгоспу, а згодом агропідприємства.

    На території занесення Коропського району, частині Новгород-Сіверського Зусиллями О.Г. Боровика утворений Мезинський національний природний парк.

    Села Деснянське, Мезин, Курилівка, Сміле, газифіковані, вулиці їх заасфальтовані, проведено водогони, крім цього О.Г. Боровик сприяв газифікації Коропського, Сосницького, Новгород-Сіверського районів.

    Близько 20 років очолював Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств

    Герой Соціалістичної праці, Герой України, нагороджений двома орденами Леніна, орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, обирався Народним депутатом України. Неодноразово обирався депутатом, сільської районної, обласної рад.

Рішенням Коропської районної ради №497 від 20 липня 2018 року присвоєне звання

«Почесний громадянин Коропського району»

Пилипцю Івану Миколайовичу

    Пилипець Іван Миколайович народився 5 жовтня 1939 року в селі Солотвино Шосткинського району Сумської області.

    Має 43 роки трудового стажу. Із них 25 років очолював сільськогосподарське підприємство «Правда» в селі Атюша Коропського району. Під його керівництвом господарство мало цілеспрямований та стабільний розвиток. Воно було провідним в області по розвитку насінництва зернових, кормових культур, льону, картоплі та м’яса.

    Очолюване Іваном Миколайовичем підприємство було базовим в районі по навчанню молодих спеціалістів.

    За рахунок коштів підприємства проведено газифікацію житлових будинків у с. Атюші, газифіковано виробничі об’єкти.

    Будучи народним депутатом СРСР, Іван Миколайович брав активну участь у вирішенні проблемного питання по списанню заборгованості сільгоспвиробникам області по наданих кредитах перед бюджетами всіх рівнів. Це сприяло стабілізації ситуації в агропромисловому комплексі області, відповідно і Коропського району, та забезпеченню наявних оборотних коштів.

    З 1998 по 2002 рік обирався головою Коропської районної ради.

    Неодноразово обирався депутатом сільської, районної, обласної рад.

    Пилипцю І.М. присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора, Орденом Леніна, медаллю «В пам’ять 1500 річчя Києва», бронзовою і срібною медалями ВДНГ СРСР.

Рішенням Коропської районної ради №499 від 20 липня 2018 року присвоєне звання

«Почесний громадянин Коропського району»

Савичу Петру Івановичу

    Савич Петро Іванович народився 22 липня 1948 року в селі Атюша Коропського району.

    Працюючи на керівних посадах у Коропському районі забезпечив динамічний і стабільний розвиток району. Так, за період його роботи район був у лідерах в області по темпах росту сукупного валового продукту.

    Особливого піднесення під керівництвом Савича П.І. в районі набуло  будівництво.

    Будувалися промислові, сільськогосподарські об’єкти, дороги, створювались нові робочі місця. При безпосередній участі Савича П.І.  збудовані під’їзна залізнична лінія від станції Алтинівка, яка відіграла і відіграє в нинішній час важливе значення для забезпечення життєдіяльності району, фізкультурно-оздоровчий комплекс, 5 багатоквартирних житлових будинків  в районному центрі, центральна котельня, кінотеатр, критий ринок та торгівельний комплекс.

    На протязі короткого часу, практично одночасно велося будівництво нових шкіл в селах Нехаївка, Шабалинів, Риботин, перебудова школи  в селищі Короп.

    На території селища  реконструйована і розширена мережа водогону, збудований комплекс каналізаційних споруд, в районі масово розпочалися роботи по газифікації населених пунктів.

    Розвиток отримало сільськогосподарське виробництво. Побудовані тваринницькі комплекси, практично, на територіях всіх сільських рад. Прибутково і ефективно велось землеробство. Район закупляв і отримував по плановим поставкам значні кількості сільськогосподарської техніки, добрив, засобів догляду за рослинами.

     Прибутково функціонували міжгосподарські будівельні організації, підприємства переробного напрямку – сирзавод, спиртзавод, комбікормовий завод. Коропський район співпрацював з прибалтійськими республіками у питаннях виготовлення сільськогосподарського обладнання.

    Сприяння у започаткуванні власної справи мали приватні підприємства. Під безпосереднім керівництвом Петра Івановича сформувалась плеяда керівників районного та обласного рівня.

     Савич П.І. неодноразово обирався депутатом районної, обласної рад.

     Під час дипломатичної роботи утверджував авторитет України та Чернігівської області за кордоном.

     Депутат Чернігівської обласної ради шести скликань. Присвоєне звання «Заслужений економіст України», Нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Чернігівської обласної ради, Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

     Савичу П.І. присвоєні звання «Заслужений економіст України», Почесний громадянин селища Короп.

Рішенням Коропської районної ради №500 від 20 липня 2018 року присвоєне звання

«Поческний громадянин Коропського району»

Савонову Анатолію Михайловичу

    Савонов Анатолій Михайлович народився 3 вересня 1939 року в смт Короп.

    Має 41 року загального трудового стажу. Трудову діяльність розпочав у 1959 році робітником Коропського міжгоспбуду. Служив в армії, пізніше працював старшим економістом райфінвідділу. З 1967 року 14 років працював в апараті органів державної виконавчої влади. П’ять років з 1981 року по 1986 рік очолював районну Раду народних депутатів і її виконавчий комітет. З 1986 на 1999 рік працював на посаді завідуючого районним відділом соціального захисту населення.

    За час роботи в органах державної влади, за його участю було розпочато будівництво залізничної станції Короп. Збудований і зданий в експлуатацію міст через річку Десна. Він з’єднав лівий і правий берег району, що значно покращило автомобільне сполучення всього району, а також було запроваджено рух автотранспорту з Коропа до Чернігова найкоротшим шляхом.

    Приділяв максимум зусиль щодо будівництва загальноосвітніх шкіл району. Багато уваги Анатолій Михайлович приділяв патріотичному вихованню молоді. Сприяв спорудженню меморіалу «Оболонський плацдарм», де і в наш час проводиться ряд урочистих заходів району.

    Багато років працював над проблемою соціальною захисту району, зокрема над своєчасним нарахуванням пенсії, введення в дію комп’ютерного призначення і обліку пенсій, що значно скоротило час призначення і виплати пенсій жителям району.

    Савонов A.M. неодноразово обирався депутатом районної та Чернігівської обласної рад. Нагороджений медаллю «За доблесний труд, медаллю «За трудову відвагу».

Рішенням Коропської районної ради №498 від 20 липня 2018 року присвоєне звання

«Почесний громадянин Коропського району»

Шаповалу Петру Дмитровичу

    Шаповал Петро Дмитрович, народився 01 березня 1948 року У селі Жовтневе (зараз Рождественське) Коропського району на Чернігівщині і присвятив все своє життя служінню людям і розвитку рідного краю.

    Обіймаючи високі посади в Чернігівській обласній раді, а потім Чернігівській обласній державній адміністрації, Петро Дмитрович завжди допомагав своїм односельчанам, жителям району.

    Поряд з тим чи не найбільше уваги приділяв розвитку Коропського району. Це і будівництво газопроводів на Коропщині, будівництво залізничної дороги Алтинівка – Короп, багатьох комплексів по колгоспах (комплекси та ферми по відгодівлі ВРХ, свинини у Крисках, Свердловці, Радичеві, Атюші, насіннєве підприємство у Селі Рождественському (бувше Жовтневе).

    На Коропський район виділялися  кошти на будівництво і  ремонт шкіл (Коропська школа побудована в 1995- 1997 р.), дитячих садків, медичних закладів, житлових будинків для працівників освіти та медицини.

    Велику увагу приділяв Петро Дмитрович асфальтуванню та ремонту доріг, будівництву мостів. Дороги були покриті твердим покриттям по Коропу та селах району: Понорниця, Криски, Радичів, Атюша, Рождественське, Риботин, Нехаївка, Шабалинів, Райгородок, Лукнів, та до віддалених населених пунктів.

    Забезпечив електроплитами їдальні Рождественської, Крисківської шкіл, та ряд шкіл району забезпечив мультимедійним обладнанням та комп’ютерами.

    Шаповал П.Д. постійно сприяє розвитку духовності, присвячує себе  вихованню підростаючого  поколінню, віддаючи данину своїм предкам. Постійно відслідковує творчу та обдаровану молодь і опікується нею по життю.

    Нагороджений Почесною відзнакою Президента України, Почесною грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом «За заслуги» II ступеня, орденом Преподобного Нестора Літописця, Почесною грамотою Киргизької республіки. Удостоєний звання «Почесний доктор Киргизького університету», Має Подяку Президента республіки Білорусь.