Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району

 

 

 

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

(двадцять п’ята сесія шостого скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

10 квітня 2014 року

смт.Короп

 

Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району

  З метою підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району та приведення нормативно-правових актів районної ради з питань оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району у відповідність до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», інших законів та нормативно-правових актів з питань оренди майна, керуючись статтями 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Затвердити Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району (додається).

2. Доручити голові районної ради організовувати дії по проведенню стандартизованої оцінки при передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району, яке перебуває на балансовому обліку районної ради.

3. Орендодавцям майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району привести орендні відносини у відповідність до даного рішення.

4. Рекомендувати сільським, селищним радам прийняти відповідні рішення, щодо врегулювання орендних відносин майна комунальної власності.

5. Вважати таким, що втратило чинність рішення районної ради від 15 травня 2012 року «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району».

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально-економічного розвитку району, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району.

   

 Голова районної ради                                                                                  М.П.Мазуренко

Методика

Пояснювальна записка

до проекту рішення 25 сесії районної ради п’ятого скликання «Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району»

 

Відділом комунального майна виконавчого апарату районної ради розроблено проект нормативно-правового акту районної ради «Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району».

Так як даний нормативно-правовий акт регулює господарські та адміністративні відносини між районною радою та суб’єктами господарювання, буде застосовуватись неодноразово та діяти щодо невизначеного кола осіб, він є регуляторним актом і щодо нього застосовується регуляторна процедура. Тому ми внесли до вже існуючого раніше рішення районної ради від 15 травня 2012 року, що стосується цього питання, зміни та доповнення і привели у відповідність до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Зокрема, 1 лютого 2014 року у газеті «Нові горизонти» було опубліковано повідомлення про оприлюднення даного проекту регуляторного акта, а сам проект із відповідним аналізом регуляторного впливу був оприлюднений в мережі Інтернет на веб-сайті районної ради.

Протягом місяця приймалися зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб. По закінченню терміну прийняття — зауважень і пропозицій не надійшло.

Дана Методика розроблена з метою встановлення єдиного організаційно – правового механізму, який регулює відносини щодо розрахунку та порядку використання плати за оренду, а також контролю за розрахунком та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району, згідно вимог чинного законодавства.

Реалізація запропонованого проекту регуляторного акта не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат з районного бюджету.

Регуляторний акт набере чинності відповідно до законодавства на невизначений термін. Зміни та доповнення до нього будуть вноситися в разі змін чинного законодавства України.

З урахуванням вищевикладеного, пропонується прийняти рішення районної ради «Про Методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району».