Про Звернення районної ради щодо виділення додаткових коштів на фінансування видатків районного бюджету

 

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

( двадцять друга сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я   № 352

27 жовтня 2017 року

смт Короп

Про Звернення районної ради щодо виділення додаткових коштів на фінансування видатків районного бюджету

 

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

  1. Схвалити Звернення районної ради щодо виділення додаткових коштів на фінансування видатків районного бюджету яке додається.
  1. Надіслати Звернення голові Чернігівської обласної ради І.С. Вдовенку та голові Чернігівської обласної державної адміністрації В.П. Кулічу.
  1. Оприлюднити текст Звернення в засобах масової інформації.

Голова районної ради                                                                               М.П.Мазуренко

Голові Чернігівської обласної ради Вдовенку І.С.

Голові Чернігівської обласної державної адміністрації Кулічу В.П.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Ігорю Станіславовичу!

Шановний Валерію Петровичу!

   Депутати Коропської районної ради повідомляють про ситуацію, що склалася в районі в результаті незабезпеченості фінансовими ресурсами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ району.

   Борг по оплаті праці з нарахуваннями на заробітну плату працівникам бюджетних установ району станом на 20 жовтня поточного року становить – 2 741,0 тис.грн. в тому числі :

  • заборгованість серпня місяця – 377,7 тис.грн.;
  • заборгованість вересня місяця – 667,0 тис.грн.;
  • заборгованість першої половини жовтня місяця – 1696,3 тис.грн.

   В нашому дотаційному районі проблема вирішення даного виду заборгованості в цьому році стоїть як ніколи актуально, адже вона загострилася внаслідок внесених змін до Бюджетного кодексу України в частині зарахування доходів та здійснення видатків між місцевими бюджетами після утворення Коропської об’єднаної територіальної громади, до якої ввійшло 70% території та жителів району.

   У результаті розмежування доходів районного бюджету та бюджету селищної ради (об’єднаної територіальної громади) на 2017 рік передбачено власні доходи районному бюджету у сумі 11 557,4 тис.грн. та базову дотацію у сумі 3 318,1 тис.грн., бюджету селищної ради (об’єднаної територіальної громади) – власні доходи у сумі 35 466,3 тис.грн. та базова дотація у сумі 4 721,1 тис.грн.

   Потреба місячного фонду заробітної плати районного бюджету без врахування галузей освіти і медицини складає 1 300,0 тис.грн., а власні доходи з урахуванням базової дотації — 680 тис.грн. На цей час майже всі річні заплановані суми з бюджету об’єднаної територіальної громади у вигляді міжбюджетних трансфертів передані районному бюджету (9 267 тис.грн.), але це становить лише близько 50 відсотків від фактичної потреби на утримання бюджетних закладів районного рівня, які надають послуги і жителям об’єднаної громади.

   Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», передача бюджетних установ здійснюється тільки після звернення об’єднаної громади про таку передачу. На виконання звернень районною радою у комунальну власність селищної ради були передані загальноосвітні школи, дитячі садки, окремі об’єкти культури (фінансування здійснюється за рахунок освітньої субвенції та додаткової дотації), та заклади соціального забезпечення, що розташовані на території селищної ради (об’єднаної територіальної громади)

   Утримання ж бюджетних закладів, які мають статус районних і знаходяться на території об’єднаної громади та надають послуги і жителям селищної ради (об’єднаної територіальної громади) (музична школа, будинок культури, централізована бібліотека, будинок дитячої творчості, спортивний комплекс, районна лікарня), залишається  на ще більш урізаному районному бюджеті при майже вичерпаних можливостях оптимізації відповідних закладів.

   Тому за підсумками дев’яти місяців 2017 року в одному районі маємо різну фінансову забезпеченість, яка впливає на соціальну напругу і невдоволення населення проведеними законодавчими реформами.

   Враховуючи вищевикладене, звертаємось до Вас з проханням щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ Коропського району за серпень-жовтень 2017 року. Також просимо ініціювати перед Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України питання ліквідації розбалансованості місцевих бюджетів та внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині приведення у відповідність доходної частини місцевих бюджетів до фактичного навантаження видатків на утримання закладів бюджетної сфери районного рівня та питання виділення передбаченої Державним бюджетом на 2017 рік стабілізаційної дотації місцевим бюджетам до завершення процесу об’єднання територіальних громад.

   Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні питань, що спонукали це Звернення.

   Звернення прийняте двадцять другою сесією Коропської районної ради Чернігівської області сьомого скликання 27 жовтня 2017 року.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко