Звернення

Коропської районної ради до Коропського селищного голови Журавля В.І. щодо передачі закладів культури до комунальної власності селищної ради

Шановний Вікторе Івановичу!

Депутати Коропської районної  ради звертаються з приводу необхідності передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району до комунальної власності Коропської селищної ради установ галузі культури, які розташовані на території Коропської об’єднаної громади та надають послуги жителям громади.

Статтею 86 Бюджетного кодексу передбачено розмежування видів видатків між місцевими бюджетами, яке здійснюється на основі принципу субсидіарності з урахуванням критеріїв повноти надання гарантованих послуг та наближення їх до безпосереднього споживача, а статтею 101 передбачено надання відповідних трансфертів районному бюджету.

Відповідно до статті 51 БКУ керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату лише у межах фонду оплати праці, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.

У зв’язку із призначенням перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міського голів (Постанова ЦВК від 11.10.2019 № 1920), з січня 2020 року буде самостійно діяти Понорницька об’єднана громада. У зв’язку з цим дохідна частина бюджету Коропського району з наступного року зменшиться на 50 відсотків. Відповідно до наявності бюджетних коштів буде проведено зменшення видатків на утримання бюджетних установ району на 50 відсотків.

Коропською селищною радою на 2019 рік на утримання Коропської школи мистецтв передбачені кошти, що забезпечують  лише 70 %  від потреби (дефіцит 900 тис. грн), а на утримання бібліотек взагалі кошти не виділялись (дефіцит 1 200 тис. грн). Крім того, для обслуговування даних установ – нарахування заробітної плати, ведення обліку матеріальних цінностей, ведення обліку платних послуг, в централізованій бухгалтерії додатково утримується дві штатні одиниці (дефіцит 64,6 тис. грн). Загальна сума не переданих трансфертів з селищного бюджету районному бюджету близько 2,2 млн. грн. Такі кошти на 2020 рік у районному бюджеті відсутні.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення утворення до кінця 2019 року небюджетної заборгованості з виплати заробітної плати працівникам закладів культури, а також з метою недопущення закриття таких закладів як Коропська школа мистецтв та бібліотеки пропонуємо:

• винести на розгляд депутатів Коропської селищної ради питання  щодо прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району у комунальну власність Коропської селищної ради установ культури, розташованих на території об’єднаної громади;
  • не пізніше 24 грудня 2019 року здійснити прийняття у власність Коропської селищної ради школи мистецтв та бібліотек, розташованих на території об’єднаної громади.

Звернення прийняте тридцять дев’ятою сесією Коропської районної ради Чернігівської області сьомого скликання 25 жовтня 2019 року.

Голова районної ради                                                                               М.П. Мазуренко

Трекбэк с Вашего сайта.