Звернення

Коропської районної ради до Прем’єр-міністра України О.В. Гончарука

Міністра охорони здоров’я України З.С. Скалецької

Народного депутата України М.С. Зуєва

щодо фінансової забезпеченості медичної галузі району

Шановний Олексію Валерійовичу !

Шановна Зоряно Степанівно !

Шановний Максиме Сергійовичу !

Депутати Коропської районної ради стурбовані ситуацією, що склалась у медичній галузі району, зокрема з виплатою заробітної плати медичним працівникам центральної районної лікарні. Так, станом на 21 жовтня 2019 року борг по оплаті праці склав 1,9 мільйона гривень. З них заборгованість по заробітній платі за серпень 2019 року – 0,5 мільйона гривень, за вересень – 0,9 мільйона гривень, за жовтень – 0,5 мільйона гривень. Дефіцит коштів на виплату заробітної плати, по даній галузі, до кінця 2019 року очікується в сумі 4,5 мільйона гривень.

Така ситуація склалася по причині невідповідності формульного розподілу медичної субвенції, який забезпечує фінансування сфери охорони здоров’я Коропського району лише на 70 відсотків. Якщо густота населення Коропщини становить 19,3 особи на квадратний кілометр, то для порівняння по Україні цей показник — 75,15 осіб на квадратний кілометр. Тобто, різниця надто зрима і тому вважаємо, що вкрай необхідно для таких районів як наш вводити коригуючий коефіцієнт з метою повного забезпечення фінансування медичної галузі.

Заходи, що проводилися у районі, а саме, скорочення чисельності штатних працівників, приведення до нормативних показників кількості ліжкомісць, припинення виплат заохочувального характеру, посилення контролю за використанням енергоносіїв, додатково отримані понадпланові надходження частково дали позитивний результат у оптимізації видатків.

Однак цього недостатньо для повної ліквідації дефіциту коштів, не дивлячись на те, що у структурі, за економічною класифікацією видатки на захищені статті у районі становлять 98 відсотків.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» Кабінету Міністрів України надане право подання Верховній Раді України пропозицій щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік, в тому числі і до медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Шановний Олексію Валерійовичу!

Шановна Зоряно Степанівно!

Шановний Максиме Сергійовичу !

Звертаємось до Вас за сприянням у вирішенні питання про виділення коштів резервної медичної субвенції на здійснення видатків з утримання закладів охорони здоров’я Коропського району, що дасть можливість забезпечити соціальну стабільність та Конституційне право громадян України на оплату праці.

Наші пропозиції щодо введення коригуючого коефіцієнту з метою повного забезпечення фінансування медичної галузі району просимо врахувати і в Державному бюджеті на 2020 рік.

Звернення прийняте тридцять дев’ятою сесією сьомого скликання Коропської районної ради Чернігівської області 25 жовтня 2019 року.

З повагою,

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

Трекбэк с Вашего сайта.