Звернення

Коропської районної ради до Прем’єр-міністра України О.В. Гончарука

народного депутата України М.С. Зуєва

щодо фінансової забезпеченості галузей освіти, культури району

Шановний Олексію Валерійовичу !

Шановний Максиме Сергійовичу !

Депутати Коропської районної ради стурбовані ситуацією, що склалась у районі в результаті незабезпеченості фінансовими ресурсами для виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, в тому числі галузей освіти та культури.

Зокрема, видатки на галузь освіти за 9 місяців 2019 року склали 88 відсотків до потреби. На галузь культури  90,5 відсотка до потреби.

Борг по оплаті праці бюджетників району, термін виплати якої минув 15 жовтня поточного року, становить – 4 031,1 тис.грн. в тому числі: заборгованість серпня – 735,4 тис.грн., заборгованість вересня – 3 295,7 тис.грн.

Потреба місячного фонду заробітної плати районного бюджету  4 750,0 тис.грн., а доходи з трансфертами – 3 940,0 тис.грн, тобто 82,9 відсотка.

Ця заборгованість є наслідком розбалансованості районного бюджету в частині зарахування доходів та здійснення видатків між місцевими бюджетами в період децентралізації. Міжбюджетні трансферти на утримання бюджетних закладів, що надають послуги, переважно мешканцям Коропської селищної ради (ОТГ), знаходяться на її території і сплачують податки до Коропської селищної ради (ОТГ), надаються районному бюджету у розмірі 47 відсотків від потреби.

Отже маємо у районі різну фінансову забезпеченість і це впливає на соціальну стабільність та викликає нерозуміння реформ, що проводяться в державі.

Критична ситуація складається із заробітною платою, яку повинні отримувати, зокрема, працівники Коропської школи мистецтв. Станом на 01 жовтня 2019 року протермінована не виплачена заробітна плата за серпень у сумі 88,8 тис.грн. Недостаток коштів на виплату заробітної плати, до кінця 2019 року очікується в сумі 0,9 мільйона гривень. Працівники школи мистецтв віднесені до галузі освіти, однак кошти освітньої субвенції на оплату їх праці державою не надаються, а використовуються тільки на фінансування загальної середньої освіти.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» Кабінету Міністрів України надане право подання Верховній Раді України пропозицій щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2019 рік, в тому числі і на збільшення освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

На виплату заробітної  плати бюджетникам коштів районного бюджету недостатньо.

Звертаємось до Вас з проханням про виділення додаткових коштів з державного бюджету на погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ Коропського району за серпень-жовтень 2019 року та недопущення зростання заборгованості до кінця року. Це забезпечить Конституційне право громадян на оплату праці. Також просимо ініціювати перед Верховною Радою питання щодо ліквідації розбалансованості місцевих бюджетів та внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині приведення у відповідність доходної частини місцевих бюджетів до фактичного навантаження видатків на утримання закладів бюджетної сфери.

Звернення прийняте тридцять дев’ятою сесією сьомого скликання Коропської районної ради Чернігівської області 25 жовтня 2019 року.

З повагою

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

Трекбэк с Вашего сайта.