Звернення Коропської районної ради

до Верховної Ради України щодо оподаткування лісових земель

Шановні народні депутати !

З прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» № 2497-VIII від 10 липня 2018 року у районі створилася напружена ситуація щодо подальшого функціонування лісових господарств як комунальної так і державної власності.

Наразі прийнятими змінами вводиться подвійне оподаткування для всіх лісокористувачів, адже ставки рентної плати не зменшились, а як і раніше включають в себе земельний податок. Водночас додатково нараховуватиметься податок на лісові землі за ставками, що встановлюються для ріллі. Законом не враховано, що лісові землі жодним чином не можна прирівнювати до земель сільськогосподарського призначення. Значна частина лісових земель, зокрема природно-заповідного фонду, потребує охорони і захисту, при цьому користування їх обмежено та не може приносити дохід підприємствам лісового господарства.

Встановлення додатково земельного податку на лісові землі призведе до вимушеного дорожчання лісоматеріалів в декілька разів. Для населення, яке в переважній більшості складається з людей пенсійного віку, закладів освіти, медицини, культури, соціального захисту придбання навіть дров для опалення стане не реальним. Для лісогосподарських підприємств при запровадженні земельного податку податкове навантаження прогнозовано становитиме близько 90%, що призведе до їх банкрутства.

Разом з тим проблема наповнюваності місцевих бюджетів актуальна при створенні умов для формування самодостатніх громад. А передача фінансів на місця є складовою заявленої на найвищому державному рівні мети впровадження децентралізації влади.

Тому для вирішення цих проблемних питань пропонуємо:

• скасувати останні зміни до Податкового кодексу України в частині впровадження подвійного оподаткування лісових земель;
  • з метою надання місцевим радам реальної можливості збільшувати надходження при формуванні власних бюджетів внести зміни до Бюджетного кодексу України, зокрема, 100% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, зараховувати до місцевих бюджетів.

Звернення прийняте на тридцятій сесії Коропської районної ради сьомого скликання Чернігівської області 21 вересня 2018 року.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

Трекбэк с Вашего сайта.