Текст Звернення депутатів районної ради

Звернення районної ради щодо забезпечення навчального процесу у закладах загальної середньої освіти.

Верховній Раді України

Президенту України П.О. Порошенку

Кабінету Міністрів України

Депутати Коропської районної ради стурбовані ситуацією, що виникла в освітній галузі району. Заклади загальної середньої освіти району територіально розташовані у сільській місцевості. Будівлі і приміщення більшості з них потребують ремонту систем опалення, електрозабезпечення, впровадження енергозберігаючих технологій (заміни вікон, вхідних дверей), облаштування внутрішніх санітарно-гігієнічних приміщень. Непокоять і результати перевірок протипожежного стану закладів освіти району. Ситуації часткової невідповідності технічного стану будівель та приміщень шкіл протипожежним нормам, можуть викликати і викликають заборону на їх експлуатацію. Роботи по покращенню технічного стану будівель та по усуненню порушень проводяться в незначних об’ємах тому, що можливості районного бюджету для цих цілей вкрай обмежені. Так, впродовж більш ніж десяти років районний бюджет дотується на 75-90 відсотків. Відсутність достатніх власних надходжень не дає змоги повного фінансування потреб навіть захищених статей видатків.

Визнаючи відповідальність за створенням безпечних та комфортних умов для перебування дітей, відзначаємо, що випадки заборони експлуатації будівель закладів загальної середньої освіти з вказаних причин призводять до складностей і не вирішуваних проблем з забезпеченням освітнього процесу. Це порушує право громадян України на доступність і безоплатність повної загальної середньої освіти, гарантоване державою, зокрема статтею 53 Конституції України.

Виходячи з викладеного, звертаємось до Верховної Ради України, до Вас, шановний Петре Олексійовичу як гаранта Конституції України, до Кабінету Міністрів України щодо повного державного фінансового забезпечення потреб галузі освіти району.

Звернення прийняте двадцять шостою сесією сьомого скликання Коропської районної ради Чернігівської області 27 квітня 2018 року.

Голова районної ради          М.П. Мазуренко

Трекбэк с Вашего сайта.