Як захистити дітей від насильства

Written by admin on . Posted in ЦСССДМ інформує...

Розбещення дітей, знущання однолітків, образу з боку педагогів — це реальність, з якою може зіткнутися будь-яка дитина. Завдання батьків — не пропустити найменші зароджуються симптоми подібної проблеми. n2

Інструкція

  1. Частіше говоріть з дітьми, цікавтеся, що відбувається в дитячому садку чи школі. Як складаються у дитини відносини з педагогами і однолітками. Насторожитеся, якщо дитина розповідає про несправедливе ставлення педагогів, про постійні бійки в школі. Не виключено що дитина може незабаром стати жертвою подібних подій.
  2. Підтримуйте зв’язок з педагогами. Байдужі батьки здатні розв’язати руки насильству і образам. Уважно стежте за настроєм дитини. Якщо раптом він став замкнутим, дратівливим, приходить додому зі слідами побоїв, списуючи це на випадкові травми, з’ясуйте, що може бути причиною такої поведінки. Розмова з однокласниками чи друзями дитини допоможе отримати більш ясну картину, ніж з’ясування обставин у дорослих.
  3. Слідкуйте, які інтернет-ресурси відвідує школяр. Підлітки найчастіше стають жертвами своїх нових знайомих в соціальних мережах. Поясніть, що неможливо передбачити, хто сидить по той бік монітора. Забороніть або обмежте доступ (зробити це можна за допомогою, наприклад, антивірусної програми) до дорослих ресурсів.
  4. Не дозволяйте дітям ходити до школи чи зі школи по малолюдних дорогах. Зустрічайте дитину, коли вона на самоті повертається пізно ввечері по слабо освітленій вулиці. Молодші школярі схильні більшою мірою довіряти незнайомим людям. Безтурботність і довірливість щодо незнайомих людей неприпустимі. Нагадуйте про це нам. Хорошу допомогу у формуванні правильного ставлення до незнайомих або малознайомих людей надасть програвання можливих ситуацій. Допоможіть дитині придумати різні причини для відмови піти кудись з дорослою людиною: «Мене чекає мама. Я вже зателефонував їй, мені треба йти, а то вона буде хвилюватися »,« Бабуся завжди лає мене, якщо я затримуюся …», «Я звик ходити по цій дорозі пішки» (у відповідь на пропозицію підвезти), «Мама мені купить морозиво »(якщо пропонують пригощання).
  5. Виховуйте в дитині впевненість, вміння постояти за себе і інших. Часто жертвою насильства стають слабкі, невпевнені в собі діти. Частіше хваліть, заохочуйте дитину. Намагайтеся бути його другом, з яким можна поділитися будь-якими проблемами та побоюваннями.
   

За інформацією фахівця із соціальної роботи ЦСССДМ     Ігоря Кузьменка

Trackback from your site.