Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік за підсумками І півріччя

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

( тридцять восьма сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я    № 686

 

16 серпня 2019 року

смт. Короп

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік за підсумками І півріччя

Упродовж I півріччя поточного року органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями району вживалися заходи щодо виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку  району, вирішення нагальних питань  у всіх галузях та сферах народногосподарського комплексу.

Промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 19,3 млн.грн., що становить 41,7 % до минулого року.

Виробництво валової продукції тваринництва за І півріччя 2019 року становить 28,4 млн.грн., що на 26,9 % більше, ніж в минулому році.

Зросли, проти минулого року, обсяги виробництва молока та м’яса. Збільшилося поголів’я худоби.

Зменшилась, проти минулого року, кількість безробітних в районі.

Загальні обсяги роздрібного товарообороту райспоживспілки склали 6,7 млн.грн. проти 6,5 млн.грн. в минулому році.

В районі відсутня заборгованість по заробітній платі.

Реалізовано комплекс заходів, спрямованих на підтримку найбільш вразливих верств населення, забезпечення функціонування закладів гуманітарної  сфери: освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту.

Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік за підсумками І півріччя, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

в и р і ш и л а:

інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік за підсумками І півріччя взяти до відома.

Голова районної ради                                                                                    М.П. Мазуренко

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік за підсумками І півріччя

    Упродовж першого півріччя 2019 року вживалися заходи  щодо  забезпечення стабільної роботи народногосподарського комплексу району  та виконання завдань у економічній та соціальній  сферах відповідно до Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік.

    Протягом І півріччя 2019 року промисловими підприємствами вироблено продукції на суму 19,3 млн. грн. Спад промислового виробництва склав 58,3%.

    Обсяги промислової продукції на Коропському сирзаводі склали 6,1 млн. грн., це 21,2 % в порівнянні  з  минулим  роком, що і вплинуло в цілому на зменшення обсягів по району.

    З 8 промислових підприємств наростили виробництво продукції лише ТОВ «Покошицьке» та ПСП «Лукново». Це підприємства, які виготовляють комбікорма для власних потреб.

    За результатами діяльності І півріччя 2019 року аграрний сектор виконав Програму соціально-економічного розвитку району по більшості з основних показників.

    В галузі сільського господарства функціонує 62 підприємства: 20 сільськогосподарських підприємств (товариства з обмеженою відповідальністю – 8, приватні сільськогосподарські підприємства – 11, сільськогосподарський виробничий кооператив – 1) та 42 фермерських господарств.

    Виробництво валової продукції, а саме продукції тваринництва, в сільськогосподарських формуваннях  за перше півріччя 2019 року склало в сумі   28 млн. 356,6 тис. грн. або 126,9% до минулорічного виробництва. Ріст валової продукції тваринництва у звітному кварталі поточного року обумовлено, в основному, за рахунок збільшення виробництва молока на 33,4%.

    Молочне скотарство і надалі лишається однією з провідних галузей тваринництва. В сільськогосподарських підприємствах району за 6 місяців поточного року вироблено 9,1 тис.тонн молока, що більше за аналогічний період минулого року на 2271,3 тонн (або 33,4%). Збільшення валового виробництва молока відбулося за рахунок збільшення поголів’я молочних корів і підвищення їх продуктивності.

    Лідером по виробництву молока в районі за перших шість місяців поточного року є ТОВ «Черешеньки». Прибавка валового надою у цьому господарстві склала 2035,9 тонн (147.9%), ФГ «Білі Роси» збільшили валовий надій на 393 тонни (121%), ПСП «Лукново» на 422,3 тонн (або 118,9%). В цілому по району надій на корову за півріччя 2019 року  становить 3466,6 кг, що більше минулорічного показника на 113,1 кг, або 3,4%.

    Поголів’я великої рогатої худоби в районі збільшилося на 247 голів, із 5832 у минулому році до 6079 на відповідний період цього року. Загальна кількість корів зросла на 240 голів.

    В районі постійно збільшується поголів’я молочних корів.  Нарощують поголів’я корів ПСП «Лукново», ТОВ «Черешеньки», ФГ «Білі Роси», ФГ «Барбенюк».

    Поголів’я свиней становить 81 голову, що менше рівня минулого року на 128 голів, або менше на 61,0%. Поголів’я свиней збереглося у ТОВ «Покошицьке» та Червонянському інтернаті. Різке зменшення поголів’я свиней пов’язане з масовими захворюваннями тварин, у зв’язку з чим була ліквідована свиноферма у ТОВ ВНСЦ «Авангард», де утримувалося 649 голів свиней.

    За І півріччя 2019 року вирощено 487,7 тонн м’яса, що становить 106,8,% рівня минулого року, в т.ч. свинини 8,1 тонн (108,0%) до минулорічного приросту. Збільшення виробництва м’яса яловичини обумовлено збільшенням поголів’я ВРХ  та його продуктивністю.

    Коротко по іншим напрямкам розвитку аграрного сектору економіки району.

    За оперативними даними на сьогодні середньорайонний розмір орендної плати складає 6,4% від проіндексованої вартості паю (враховуючи коефіцієнт 2016 року в розмірі 1,2) і нарахована в сумі  34 млн. 740 тис. грн. Даний показник має стійку тенденцію до збільшення, адже на даний час триває перезаключення великої кількості договорів, де відсоток розміру орендної плати становить від 5% до 10%.

    В районі реалізується інвестиційний проект з будівництва тваринницького комплексу ТОВ «Черешеньки». Загальна вартість проекту – 150 млн.грн. На сьогодні інвестовано та реалізовано 90% запланованих заходів.

    Щодо посівів.

    Згідно заключного звіту з сівби у поточному році маємо 36,1 тис.га ріллі в обробітку. З них озимина вирощується  на площі 5,4 тис. га (55% минулорічних площ), в т.ч. зернові колосові культури зайняли площу 3,4 тис.га. Ярих зернових культур посіяно на площі 18,04 тис.га (104,6% минулого року),  кукурудзи  – 16,0 тис.га.

    Технічні культури зростають на площі 13,1 тис. га, в т.ч. соняшнику посіяно 9,07 тис. га, сої – 1,8 тис.га.

    За останні  роки аграрії району другий раз засіяли свої  площі зерновими культурами, відсоток  яких складає більшу половину від загального відсотку посіву. У  2018 році – 67,5%, у 2019 році – 59,8% від всієї  засіяної ріллі. Великі площі зернових з’являються у звітах господарств завдяки кукурудзі, площа якої невпинно зростає з року в рік. У поточному 2019 році площа кукурудзи на зерно склала 16022,2 га або 44,3% від загальної площі ріллі в обробітку.

    Тенденція збільшення відсотка посівів технічних, а не зернових культур –  соняшнику, ріпаку та сої спостерігається, як мінімум, 5 років поспіль.  

    Обсяг капітальних інвестицій за  2018 рік становить 107,7 млн. грн., в 2017 році – 68,5млн. грн. Основні суми інвестицій – це придбання основних засобів підприємствами району, в основному, сільськогосподарськими та фермерськими господарствами. 80,0% становлять власні кошти підприємств.

    За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку в цьому році проекти не реалізуються.

    Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в 2019 році виділено в сумі 256,0 тис грн. на наступні об’єкти:

 1. Вербівська сільська рада – закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Вербівської сільської ради;
 2. Деснянська сільська рада – закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Деснянської сільської ради;
 3. Відділ освіти Коропської РДА – закупівля обладнання (комп’ютерів та принтерів) згідно звернення Понорницької ЗОШ;
 4. Відділ освіти Коропської РДА – закупівля спортивного обладнання та меблів для Коропського районного центру дитячої та юнацької творчості (смт. Понорниця вул. Довженка, 53);
 5. Відділ освіти Коропської РДА – закупівля обладнання для першого класу Понорницької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

    Залишки субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 2018 року становлять 1017 тис.грн. Це: закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля (дитячих та спортивних майданчиків) на території Вербівської сільської ради та реконструкція спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям на території Понорницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

    Протягом І півріччя 2019 року до державного реєстру суб’єктів підприємницької діяльності внесено 25, скасовано 10 підприємців.  Зареєстровано 2 підприємства-юридичні  особи.

    На сьогодні в сфері малого бізнесу працює  416  чоловік-фізичних осіб, та 118 малих підприємств.

    На реалізацію заходів програми у районному бюджеті кошти не передбачено.

    Подальше формування інфраструктури підтримки малого підприємництва є важливою умовою забезпечення фінансової, матеріально-технічної, інформаційної, консультативної підтримки.

    В районі працюють об’єкти інфраструктури, що надають фінансову підтримку  малому підприємництву: 2 банківські установи, 3 страхові компанії, районна організація підприємців.

    В районі діють 1 координаційна рада та 1 агенція регіонального розвитку Коропщини.

    05.06.2019 року в районі проведено семінар «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес – планування» за участю ДО РФПП.

    Жителі населених пунктів, де відсутня стаціонарна мережа забезпечуються товарами першої необхідності через виїзне обслуговування підприємцями, соціальними працівниками територіального центру. Однією із позамагазинних форм торгівлі є забезпечення пенсіонерів товарами першої необхідності листоношами відділень зв’язку.

    Оборот роздрібної торгівлі  райспоживспілки за підсумками півріччя склав 6,7 млн.грн. проти 6,5млн. грн.  у 2018 році.

    Роздрібний товарообіг підприємств торгівлі (без врахування фізичних осіб- підприємців) становить 11,8 млн. грн. за підсумками 1 кварталу (79,0% до січня-березня 2018 року).

    Підприємствами автомобільного транспорту та фізичними особами-підприємцями перевезено 2,3 тис.т. вантажів (на 26,4% більше показника минулорічного періоду). Пасажирським автотранспортом перевезено 69,3 тис. пасажирів (на 12,7% менше, ніж торік).

    Маршрутна мережа району налічує 9 внутрішньорайонних автобусних маршрутів загального користування,які обслуговують 3 приватних перевізники та ПП «Короптранс».

    Поряд із розв’язанням нагальних проблем забезпечувалось проведення соціальних реформ, зокрема, у напрямках щодо поліпшення якості життя працюючого населення, посилення адресності різних видів пільг та соціальних виплат для громадян, призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, забезпечення соціального захисту та реабілітації учасників АТО, членів їх сімей та вимушених переселенців з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

    Номінальна заробітна плата за 1 квартал 2019 року  склала 5611 грн., в порівнянні до середнього рівня заробітної плати по області (7421 грн.) становить 75,6 % та 116,5% до відповідного періоду  минулого року.

    Станом на 01.07.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

    Станом на 01.07.2019року на обліку в ЄДАРП перебуває 7046 чол.

    За 6 місяців 2019 року отримали пільги на послуги ЖКП в середньому 6001 особа  на суму 2,6 млн.грн., з них профінансовано – 2,6 млн.грн. Заборгованість станом на 01.07.2019 року становить – 24,7 тис.грн.

    За 6 місяців 2019 р. на тверде паливо (готівкою) звернулося 331чол., на скраплений газ (готівкою) – 142 чол. Нараховано твердого палива (готівкою) 331 чол. на суму 596,1 тис.грн., скрапленого газу готівкою –142 чол., на суму 23,8 тис.грн. Заборгованість станом на 01.07.2019 року за тверде паливо та скраплений газ становить 20,3 тис. грн.

    Станом на 01.07.2019 року видано 395 довідок особам, які переміщені з тимчасово окупованої території.

    Станом на 01.07.2019 р. отримали пільги на телефонні послуги 143 особи пільгових категорій населення на суму 17,9 тис. грн.,  які профінансовано в повному обсязі.

    За 6 місяців 2019 року за субсидіями на житлово-комунальні послуги звернулось 224 сім’ї, призначено субсидію 2856 сім’ям на суму 651,1 тис.грн., отримали – 2005 сімей на суму 5399,6 тис. грн. За субсидіями на тверде паливо та скраплений газ звернулось 1834 сім’ї. Призначено субсидію 1487 сім’ям на суму 4557,4 тис.грн., в тому числі поштові видатки – 56,1 тис. грн., отримали–1404 сім’ї на суму 4290,7 тис. грн., в тому числі поштові видатки склали 52,9 тис. грн. Заборгованість по ЖКП на 01.04.2019 року становить28,4 тис.грн., заборгованість по СГТП на 01.07.2019 року становить 266,7 тис. грн., в тому числі поштові видатки –3,2 тис. грн.

    За державною соціальною допомогою звернулася 661 сім’я, отримали допомогу 654 сімей на суму 2,6 млн.грн.

    Станом на 01.07.2019 року звернулось 285 осіб одержувачів допомоги сім’ям з дітьми. Враховуючи звернення в попередніх роках, 261 сім’я отримали допомогу, сума виплат яким складає з початку року 5,2 млн. грн.

    Державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримують 11 сімей  на суму 235,1 тис.грн.  за місяць, з початку року – 1410,2 тис. грн.

    Державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам станом на 01.07.2019 року отримали 387сімей на суму з початку року 4,5 млн.грн. Компенсація фізичним особам, що надають соціальні послуги нарахована 95 особам на суму витрат 105,7 тис. грн., заборгованість станом на 01.07.2019 р. – 106,06 тис.грн.

    Допомогу на догляд малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу станом на 01.07.2019 року отримують 62 особи на суму з початку року 923,4 тис. грн.

    На сьогоднішній день в районі налічується 141 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За 6 місяців 2019 року громадянам, до складу яких входять ліквідатори, потерпілі, вдови та діти чорнобильців виплачено на харчування 136,8 тис. грн.,  на медикаменти – 11,4 тис. грн., на зубопротезування – 2,2 тис.грн., на оздоровлення –14,4 тис. грн.

    За І півріччя 2019 року працівниками 3 відділень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської РДА виявлено 1777 чол. та надано послуг 1526 особам.

    За 6 місяців 2019 року відділенням соціальної допомоги вдома обслужено 298 чол.

    Загальна кількість громадян, що перебувала  на обліку в Коропській районній філії ЧОЦЗ за І півріччя 2019 року становила 368 осіб. Серед незайнятих громадян зареєстрованих  за звітний період  перебувало:

  • по скороченню чисельності –  27  чол.
  • звільнені за власним бажанням –  16  чол.
  • незайняті з інших причин – 308 чол.
 • особи, які більше 1 року не працювали – 17 чол.

    Протягом звітного періоду від 65  роботодавців надійшло 159 вакансій, з них укомплектовано118.

    За відповідний період  на  ринку  праці була 91 вакансія в  сільській місцевості.

    Серед незайнятого населення, що перебували на обліку протягом 1 півріччя 2019 року питома   вага осіб, що займали робітничі місця – 48,4%, осіб, що займали посади службовців – 25,8%, особи без професії – 25,8%.

    Із загального числа осіб, що перебували на обліку за  звітний період питома вага  осіб, що мали повну вищу освіту – 10,9%, базову  та неповну вищу – 16,6 %,  професійно-технічну  49,8%,  повну середню освіту –18,4 %., базову середню – 4,3%.

    Протягом звітного періоду було працевлаштовано 84 безробітних.

    Станом  на  1 липня 2019  року на  обліку перебуває  213  осіб, які мають  статус  безробітного, 188 осіб отримують допомогу  по безробіттю.

    За звітний період було укладено 18  договорів  на  80  робочих місць на виконання громадських робіт  та  робіт тимчасового  характеру.

    Фактично  брали  участь  у таких  роботах  74 безробітні.

    Медичну допомогу надають центральна районна лікарня на 128 ліжок, КНП «Коропський РЦПМСД»: 2 міські АЗПСМ (Короп, Понорниця),  2 сільські лікарські амбулаторії (с.Покошичі, с.Оболоння), 5 сільських лікарських амбулаторій ЗПСМ (с.Карильське, с.Рождественське, с.Атюша, с.Шабалинів, с.Нехаївка), 19 ФП та 3 ФАП. Не укомплектовані лікарями – Рождественська АЗПСМ, Атюшська АЗПСМ, Нехаївська АЗПСМ, Покошицька та Оболонська СЛА, ФАП с.Краснопілля.

    Забезпеченість населення лікарняними ліжками станом на 01.07.2019 р. по району склала 57,9 на 10 тис. населення (обласний показник – 89,8).

    За І  півріччя 2019 року за рахунок благодійних внесків БФ «Хоробор Мед»  для  КЗ «Коропська ЦРЛ»  було придбано медичне обладнання на суму14,5тис. грн.

    За кошти загального фонду по КНП «Коропський РЦПМСД» придбано медичне та інше обладнання на суму 221 тис. грн.

    Отримано централізовано сейф для Нехаївської АЗПСМ – 8990 грн.

    Станом на 01.07.2019 року в районі працює 5 лікарів загальної практики-сімейної медицини,  які обслуговують 17514 жителів району (79,2 % всього населення району). Забезпеченість лікарями загальної практики-сімейної медицини (фізособами) складає 2,2 на 10 тис. населення.

    Розпочалося будівництво нового приміщення Нехаївської АЗПСМ.

    Укладений договір з НСЗУ № 0000-ХТ 5М – М 000 про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій 15.01.2019 року. Підписано декларацій про вибір лікаря пацієнтом 16033 (72,5% населення).

    Реформа охорони здоров’я

    31 березня 2019 року рішенням сесії Коропської районної ради розпочата процедура перетворення  КЗ «Коропська ЦРЛ» у КНП «Коропська ЦРЛ». Протягом попередніх років проведена оптимізація ліжкового фонду, скорочено 3 ліжка дитячого відділення, 5  ліжок хірургічного відділення та 2 ліжка патології вагітних гінекологічного відділення.

    Проблемні питання, які потребують першочергового вирішення:

 1. Поліпшення матеріально-технічної бази ЦРЛ – реконструкція терапевтичного відділення КЗ «Коропська ЦРЛ».
 2. Подальше укомплектування сучасним обладнанням та апаратурою (придбання флюорографічного апарату стаціонарного цифрового вартістю – 1,9 млн. грн.; придбання рентгентрубки – 150,0 тис. грн.; гематологічного аналізатора – 180,0 тис. грн.) – 2,23 млн. грн.
 3. Укомплектування фізичними особами вакантних посад лікарів по ЦРЛ (терапевт, рентгенолог, ендокринолог, нарколог), в ЦПМСД (сімейні лікарі, лікарі терапевти).
 4. Забезпечити подальший розвиток та функціонування лікарняної каси.
 5. Придбати санітарний транспорт КЗ «Коропська ЦРЛ» – 2,1 млн. грн.
 6. Упорядкування МІС (медичної інформаційної системи) – комп’ютеризація робочих місць у всіх структурних підрозділах КЗ « Коропська ЦРЛ» – 18 комп’ютерів в комплекті,  вартістю200,0 тис. грн.
 7. Додаткові кошти для оплати послуг по виготовленню  технічної документації приміщень майнового комплексу лікарні та поліклініки в смт. Короп вул. Чернігівська,56, майнового комплексу інфекційного відділення в смт. Короп вул. Горького, 81, а також на отримання звіту з незалежної експертної грошової оцінки  майна по вищеназваних майнових комплексах в сумі не меншій ніж 70,0 тис грн.
 8. Проведення підготовчих робіт щодо удосконалення системи оповіщення  протипожежної охорони центрального корпусу лікарні вартістю близько 200,0 тис. грн.
 1. Прийняття в експлуатацію робіт розпочатих у 2017 році з утеплення центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій Комунального закладу Коропська центральна районна лікарня в смт. Короп Чернігівської області (реконструкція). Обласним відділом капітального будівництва об’єкт не переданий на баланс лікарні.
 2. Закінчити поточний ремонт приміщення КНП «Коропський РЦПМСД».
 1. Згідно із вимогами постанови НКРЕКП від 30.09.2016 року №2494 «Про затвердження Кодексу газорозподільних систем», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року №1379/27824 провести організацію та облаштування вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі даних по 1 об’єкту (приміщення  дитячої консультації), де здійснюється опалення газом.

    Станом на 01.07.2019 року мережа клубних закладів культури в Коропському районі налічує 12, з них:

  • будинків культури – 10, а саме: Понорницький, Сохачівський, Райгородоцький, Покошицький, Мезинський, Деснянський, Іваньківський, Вербівський, Радичівський та  Крисківський центр культури та дозвілля для молоді;
 • сільських клубів – 2, з них 1 – Розльотівський СК та 1 –полі функціональний Жернівський сільський клуб-бібліотека. В 2018 році було призупинено функціонування Курилівського с/клубу /рішення Мезинської сільської ради №39 від 26.10.2018 року/  (з держреєстру не знятий).

    Клубними  закладами району за І півріччя 2019 року було проведено:

  • тематичних масових заходів – 100;
  • театралізованих свят і обрядів – 19;
  • ігрових програм – 40;
  • виїзних концертів – 11;
 • вечорів відпочинку – 685.

    До бібліотек централізованої бібліотечної системи у І півріччі 2019 року залучено 7081 користувачів,  з них – 2063 дітей. Відвідало бібліотеки району 43 397 користувачів, в тому числі, дитячих відвідувань – 15 245. Здійснено для них видач літератури  – 103 201, для користувачів дітей – 34 525. Придбано  за звітний період літератури – 604 примірники.

    Працівниками центральної районної бібліотеки були проведені: літературний вечір «Геніальна донька українського народу – Леся Українка»; виїзні засідання ТРК «Первоцвіти Коропщини» до Черешеньської школи-інтернату, Шабалинівського будинку народних традицій та дозвілля, Сохацького СБК; поетична світлиця з нагоди Всесвітнього дня поезії під назвою «Поетичні хвилинки місцевих авторів»;День відкритих дверей «Ти – не один, в тебе є друг, якщо в тебе є книга!”; семінар бібліотечних працівників  «Бібліотека в умовах сучасного інформаційного простору»;  бібліотечна гостина «Чарівна краса вишиванки!»; відео-портрети до Дня пам’яті та примирення «І пам’ять про війну нам книга оживляє»; година громадянської свідомості до Дня Європи в Україні «Європейський досвід-українцям»; бібліотечне дефіле до Дня вишиванки «Вишиванка – генетичний код нації».

    У районній дитячій бібліотеці проведені: дайджест «Соборна Мати -Україна, одна на всіх, як оберіг», пізнавально-ігрова година «День сніговика в бібліотеці», гра-мандрівка «У минуле з малятами», година пам’яті «Небесна Сотня в вирій полетіла»,  ерудит-шоу «Якщо читає дитина – Україна буде вільна і єдина», урок-вікторина «Здоровим бути – круто!»,  історичний квест «Короп – історія, пам’ять, екологічний квест «Квітни врожаями Земля українська».

    Контингент учнів школи мистецтв разом з філіалами с.Атюша (8 учнів) та смт.Понорниця (12 учнів) становить 240 учнів.

    Протягом звітного періоду дирекція школи мистецтв та педагогічний колектив плідно працювали над вдосконаленням навчально-виховного процесу, направляли роботу на створення найбільш сприятливих умов для розвитку інтересів і здібностей учнів, спрямовували роботу на розвиток колективної дитячої творчості.

    Придбано для школи мистецтв музичних інструментів та обладнання на суму 27,8 тис. грн.

    Продовжується робота з розвитку туристичної діяльності Коропського району. Про туристичні та культурні події постійно надається інформація в соціальній мережі Фейсбук. Проведено моніторинг садиб сільського зеленого туризму. Постійно надаються консультаційні послуги туристам, проводиться співпраця з туристичними фірмами. Зокрема, до дня Конституції була проведена екскурсія спільно з турфірмою «Країна UA» по території Коропського району.

    Позитивні напрацювання:

  • новорічні та різдвяні свята, урочистості до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав, Дня пам’яті Небесної Сотні, Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, Дня народження Т.Г.Шевченка,Дня Чорнобильської трагедії, Дня народження винахідника М.Кибальчича, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, Дня пам’яті жертв політичних репресій в Україні, Дня Європи, Дня скорботи та пам’яті жертв Другої світової війни, Дня Конституції України, Дня молоді тощо;
  • масові гуляння – «Проводи зими», «Масляна», «Стрітення», «Великодні свята», «Зелена неділя»;
  • проведення районного огляду-фестивалю кращих аматорських танцювальних колективів та окремих виконавців «Сонячні промені»;
 • поминальні молебні за героями Небесної Сотні, за загиблими захисниками,  за жертвами Чорнобильської трагедії, політичних репресій та Другої світової війни, святкові богослужіння за мир в Україні.

    Відділ освіти,  дошкільні, загальноосвітні та позашкільний навчальний заклад району протягом першого півріччя 2019 року забезпечували якісну освіту та реалізацію основних завдань державної  політики в галузі освіти. Робота була спрямована на виконання законів України «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню  освіту», «Про позашкільну освіту» та інших нормативних документів.

    Мережа ЗНЗ складає 7 ЗНЗ. З них: 6 ЗОШ І-ІІІ ступенів та1 ЗОШ – І-ІІ ступенів. Всього  в закладах загальної середньої освіти  району навчається 470 учнів.

    Організовано роботу 5 груп продовженого дня (146 учнів).

    З січня минулого року після проведеної реорганізації Коропський  РЦДта ЮТ працює в смт.  Понорниця. В  2019  році працює 15 гуртків, в них займається 208 дітей.

    Протягом І півріччя 2019 року в районі функціонує 6 дошкільних навчальних закладів.

    4 ДНЗ розміщені у власних приміщеннях, 2 – у приміщеннях ЗОШ.

    В них виховується 124 дитини, що становить 60,5 % від усіх дітей віком від 1 до 6 років. Всіма формами дошкільної освіти охоплено 97% дітей від 3 до 6 років.

    Головним завданням відділу освіти було забезпечення безперебійного функціонування всіх загальноосвітніх шкіл району.

    Зусилля відділу освіти були спрямовані на підготовку проектів рішень щодо  удосконалення мережі навчальних закладів відповідно до демографічної ситуації, стану соціально-економічного розвитку.

    Важливою ділянкою роботи є підвіз учнів з віддалених сіл до шкіл району. Здійснюється підвіз 57 учнів, що становить 100% від потреби до 3 шкіл району:

  • до Деснянської ЗОШ І-ІІІ ст.   – 24 учні із сіл Мезин та Курилівки;
  • до Вербівської ЗОШ І-ІІІ ст.    – 23 учнів із сіл Осьмаки та Рихли;
 • до Радичівської ЗОШ І-ІІІ ст.   – 10 учнів із села Розльоти.

    У цьому році 100% учнів шкіл району охоплено різними видами харчування, в тому числі, гарячим харчуванням. Учні 1-4 класів (100%) охоплені гарячим харчуванням. Вартість безкоштовного обіду для учнів  1-4 класів становить10грн.

    Кожен вчитель школи має план роботи зі здібними дітьми, згідно якого діти з відповідними нахилами до певних предметів отримують додаткові знання.

    В результаті роботи з обдарованою учнівською молоддю в 2018-2019  навчальному році 12 учнів отримали  дипломи  ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, з них 2 дипломи – ІІ ступеня,  10 дипломів – ІІІ ступеня.

    За 6 місяців 2019 року проведено 4  наради для директорів шкіл, 30 березня проведено розширену  нараду на базі Понорницької  ЗОШ І-ІІІ ст. за участі вчителів початкової школи та вчителів фізичної культури.      

    З метою відбору якісного навчально-методичного забезпечення, педагогічні колективи ЗНЗ району здійснили конкурсний відбір електронних проектів підручників для 9,5 та 1 класів.

    Розпочато роботу по закупівлі меблів, комп’ютерного обладнання та дидактичного матеріалу для 1 класів Нової української школи району. 

    Станом на 01.07.2019 року в службі у справах дітей на первинному  обліку перебуває 62 дітей, позбавлених батьківського піклування; 3 дітей   перебуває під опікою та піклуванням, 4 дитини даної категорії виховуються в прийомних сім’ях, 18 дітей – в дитячих будинках сімейного типу; 2 дитини перебувають в спеціальних школах-інтернатах (за станом здоров’я),  Здійснюється нагляд та ведуться індивідуальні плани потреб дітей, позбавлених батьківського піклування з інших районів та регіонів, що проживають в опікунських, прийомних сім’ях, ДБСТ, сім’ях усиновлювачів, індивідуальні плани поновлюються щорічно. Таких діток у районі проживає 36.

    На території району функціонує 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 36 дітей даної категорії (1 в с.Іваньків, 2 с.Лукнів, 1 в с.Криски, 1 в смт. Понорниця), 6 прийомних родин, в яких виховується 11 дітей.

    ДБСТ  Циганок, що знаходиться в смт. Понорниця Коропського району, поповнено однією дитиною, позбавленою батьківського піклування. На даний час в ДБСТ виховується 5 дітей.

    ДБСТ Тригубенко, що знаходиться в с. Лукнів Коропського району, поповнено двома дітьми, позбавленими батьківського піклування. На даний час в ДБСТ  виховується 8 дітей.

    ПС  Жижкун, що знаходиться в с.Билка Коропського району, поповнено однією дитиною, позбавленою батьківського піклування. На  даний час в ПС виховується 2 дітей.

    Подано 1 клопотання до Коропського ВП Бахмацького ГУНП в Чернігівській області про притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків, 25 батьків попереджено службою у справах дітей.