Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-content/themes/yoo_revista_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
Офіційний сайт Коропської районної ради » Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(двадцять перша сесія сьомого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я   № 338

15 вересня 2017 року

смт. Короп

Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року

   Упродовж I півріччя  поточного року органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями району вживалися заходи щодо виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку  району, вирішення нагальних питань у всіх галузях та сферах народногосподарського комплексу.

   Промисловими підприємствами району забезпечено приріст виробництва продукції до відповідного періоду минулого року на 51,5%.

   Зросли проти минулого року обсяги виробництва м’яса свинини та молока. Збільшилось поголів’я корів та свиней.

   За розрахунковими даними за І півріччя 2017 року в сільгосппідприємствах району  вироблено валової продукції на суму 18,9 млн.грн., або 108,1% до показника відповідного періоду 2016 року.

   Загальні обсяги товарообороту райспоживспілки склали 6,8 млн.грн. проти 6,3 млн.грн. в минулому році.

   В районі відсутня заборгованість із заробітної  плати.

   Розглянувши інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

в и р і ш и л а :

інформацію районної державної адміністрації про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік за підсумками І півріччя 2017 року взяти до відома.

Заступник голови районної ради                                                         В.М. Дворецький

Інформація  про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району

за підсумками I півріччя 2017року

   Упродовж першого півріччя 2017 року вживалися заходи  щодо  забезпечення стабільної роботи народногосподарського комплексу району  та виконання завдань у економічній та соціальній  сферах відповідно до Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік.

   Промисловий комплекс району формують 9 підприємств. Упродовж першого півріччя 2017 року ними вироблено продукції на суму 19.9  млн. грн. Ріст промислового виробництва склав 51.5 %.

   Утримується позитивна динаміка розвитку на всіх підприємствах до відповідного періоду минулого року, крім ТОВ «МК Добробут», де зменшення складає 74,8% . Це сільськогосподарське підприємство, яке займається виробництвом кормів для птиці для власних потреб. На сьогодні необхідності у виробництві  такої кількості продукції немає.

   Обсяги промислової продукції на Коропському сирзаводі склали 10.6 млн. грн., що становить 216.0 % в порівнянні до відповідного періоду минулого року, підприємство залишає за собою першість питомої ваги обсягів промислового виробництва району – 53.2%. Вироблено 64 т. твердого сиру, що на 6 т. більше ніж торік. Освоєно виробництва нового виду продукції – сирних продуктів, виробництво, яких склало 133 т.

   Експортні операції здійснювалися до Казахстану, Нідерландів, Білорусії, Грузії, Китаю, Єгипту, Пакестану та Кувейту. Єкспортні поставки підприємства становлять майже 60 млн.грн.

   На 39% наростило обсяги СЛП «Агролісгосп». Протягом січня-червня поточного року вироблено 2,8 тис.м.куб. пиломатеріалів. Підприємство експортувало 620 м. куб. пиломатеріалів сосни на суму 2,1 млн.грн. до Болгарії та Туреччини.

   Обсяг капітальних інвестицій за I піврічч 2017 року становить 21821 тис. грн., в минулому році на цю дату – 26244 тис. грн.

   Основні суми інвестицій – це придбання основних засобів підприємствами району, в основному сільськогосподарськими та фермерськими господарствами. Більшість становлять власні кошти підприємств.

   За результатами діяльності  півріччя 2017 року аграрний сектор Коропщини виконав Програму соціально-економічного розвитку району по більшості з основних показників.

   В районі у галузі сільського господарства функціонує 57 підприємств: 20 сільськогосподарських підприємств (товариства з обмеженою відповідальністю – 8, приватні сільськогосподарські підприємства – 11, сільськогосподарський виробничий кооператив – 1) та 37 фермерських господарств.

   Виробництво валової продукції, а саме продукції тваринництва, в сільськогосподарських формуваннях за перше півріччя 2017 року склало в сумі 18 млн. 989,3 тис.грн. або 108,1% до минулорічного виробництва. Ріст валової продукції тваринництва у звітному кварталі поточного року обумовлено в-основному за рахунок збільшення виробництва молока на 15,6%.

   Молочне скотарство і надалі лишається однією з провідних галузей тваринництва. В сільськогосподарських підприємствах району за 6 місяців поточного року вироблено 6 тис.тонн молока, що більше за аналогічний період минулого року на 812 тонн (або 16%). Збільшення валового виробництва молока відбулося за рахунок збільшення поголів’я молочних корів і підвищення їх продуктивності. Найбільшу прибавку валового надою мають ТОВ «Черешеньки» – 440 тонн (140%), ФГ «Білі Роси» збільшили валовий надій на 332 тонни (122%), ПСП «Лукново» на 73 тонни (або 106%). В цілому по району надій на корову за півріччя 2017 року  становить 3240 кг, що більше минулорічного показника на 107 кг, або 3,5%. Найвищі надої мають в ФГ «Білі Роси» – 4186 кг,  ТОВ «Черешеньки»,    де надій на корову становить 3905 кг, ПСП «Лукново» – 3711 кг. 

   Поголів’я великої рогатої худоби в районі в цілому зменшилось на 190 голів, проте загальна кількість корів зросла на 105 голів. Ці дані наведені з врахуванням м’ясної худоби яка знаходиться у ТОВ «Воробіївське-Агро» і яке перейменоване на даний часу ПП «Ленд-Капітал» З причини перейменування статистика не змогла включити худобу  у звіт і вона буде включена на 01.08.2017 року.

   В районі постійно збільшується поголів’я молочних корів.  Нарощують поголів’я корів ПСП «Лукново», ТОВ «Черешеньки».   

   Поголів’я свиней становить 877 голів, що більше рівня минулого року на 500 голів, або більше ніж у 2 рази.

   За півріччя 2017 року вирощено 319  тонн м’яса, що становить 85% рівня минулого року, в т.ч. свинини 15,5 тонн, що у півтора рази більше минулорічного.   Зменшення виробництва м’яса яловичини обумовлено зниженням  її продуктивності.

   Коротко по іншим напрямкам розвитку аграрного сектору економіки району.

   За оперативними даними на сьогодні середньорайонний розмір орендної плати складає 5,7% від проіндексованої вартості паю (враховуючи коефіцієнт 2016 року в розмірі 1,2) і нарахована в сумі  34 млн. 740 тис. грн. Даний показник має стійку тенденцію до збільшення, адже на даний час триває перезаключення великої кількості договорів, де відсоток розміру орендної плати становить від 5% до 7%.

   В районі реалізується інвестиційний проект з будівництва тваринницького комплексу ТОВ «Черешеньки» Загальна вартість проекту 150 млн.грн. На сьогодні інвестовано та реалізовано 80% запланованих заходів.

   З початку року до державного реєстру суб’єктів підприємницької діяльності внесено 46, скасовано – 39 підприємців.

   Протягом поточного року зареєстровано ТОВ «Шабалинів» та ФГ «Фортуна-Агро», скасовано 1 КП «Билка».

   На сьогодні в сфері малого бізнесу працює  403  чоловік – фізичних осіб, та 108 малих підприємств.

   Підприємцям району надано спектр інформаційних та консультаційних послуг Центром надання адмінпослуг . За 1 півріччя їх надано 11791.

   Надходження до місцевого бюджету від діяльності малих підприємств та фізичних осіб-підприємців становлять 9,2 млн. грн.  або 35,9% від загального обсягу надходжень(по області-26,1 %).

   Оборот роздрібної торгівлі  райспоживспілки за підсумками січня-червня ц.р. склав 6,8 млн.грн. проти 6,3 млн.грн  у 2016 році.

   У січні-червні цього року підприємствами автомобільного транспорту та фізичними особами-підприємцями перевезено 0,6 тис. т. вантажів (на 34,7 % менше показника минулорічного періоду). Пасажирським автотранспортом перевезено 162,2 тис. пасажирів (на 24,7 % менше, ніж за відповідний період 2016 року.

   На роботи по благоустрою територій за перше півріччя використано 75,5 тис. грн. (в тому числі спеціальний фонд 14,4 тис. грн.).

   Філією “Короп райавтодор” ДП “Чернігівський облавтодор” виконано робіт на суму 4095,8 тис. грн. – за експлуатаційне утримання доріг та по прямих договорах – 282,0 тис. грн.

   Підтримка житлового будівництва здійснюється у формі надання забудовникам пільгових кредитів згідно з програмою „Власний дім”.

   За ІI квартали 2017 року кредитні угоди укладені 7 громадянами району по програмі „Власний дім” на суму 760,0 тис. грн. для придбання житлових будинків. Прокредитовані на суму 673,0 тис. грн.

   За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку проводиться:

  • реконструкція існуючого приміщення газової котельні для улаштування спортивної зали «Атлет» для учнів Крисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та молоді сільської громади в с. Криски Чернігівської області (реконструкція), вартість робіт становить – 1107,752 грн.;
  • «Утеплення центрального корпусу із застосуванням енергозберігаючих технологій Комунального закладу «Коропська центральна районна лікарня» в смт Короп Чернігівської області (реконструкція)», вартість робіт – 3473,47 тис. грн.;

   Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій виділено в сумі 560 тис.грн. Це:

  • закупівля медичного обладнання(сумка-укладка лікаря з набором для сімейного лікаря КЗОЗ Коропського РЦПМСД – 175 тис. грн..;
  • закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля(дитячих та спортивних майданчиків с. Криски – 52 тис.грн;
  • закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля(дитячих та спортивних майданчиків с. Райгородок – 67 тис.грн;
  • закупівля обладнання для облаштування місць для дозвілля(дитячих та спортивних майданчиків с. Розльоти – 67 тис.грн;
  • будівництво мостового переходу с. Криски – 199,0 тис.грн.

   За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів у 2017 році проводиться реконструкція каналізаційних очисних споруд Коропської центральної районної лікарні, вартість робіт – 304,336 тис.грн.

   Зусилля працівників управління соціального захисту населення в I піврічі 2017 року  спрямувались на вирішення актуальних питань соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення, недопущення зниження соціальних стандартів і гарантій.

   Одним з головних питань по виконанню плану заходів на 2016—2017 роки з реалізації Стратегії є забезпечення зростання доходів громадян, що має відбуватися через зростання рівня оплати праці. Номінальна заробітна плата за січень- червнь 2017 року склала 4546 грн., що більше проти січня-  червня 2016 року на  на 64,6%. Співвідношення заробітної плати за січень-червень 2017 до середнього рівня заробітної плати по області (5589 грн.) становить 81,3%.

   За даний період спеціалістами сектору з питань праці та соціально-трудових відносин проведено 6 перевірок підприємств і організацій району з питань дотримання Законодавства України “Про працю”. За результатами перевірок виявлено6 порушеннь чинного законодавства.

   Станом на 01.07.2017 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

   За звітний період проведено 6 засіданнь тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат, на яких було заслухано керівників підприємств – боржників.

   За 6 місяців 2017 року проведено 2 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та 2 засідання районної групи з питань підвищення оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

   У І півріччі  2017 року 1434 сімей в районі одержували  різного виду державну допомогу. Сума нарахувань за  звітний період склала 14 млн 734 тис.грн

   5339 сімей  скористалися можливістю зменшити свої витрати на оплату комунальних послуг шляхом одержання субсидій. Призначено субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 2,7млн.грн, на тверде паливо та скраплений газ на суму 5 млн 300 тис.грн. В єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги на обліку в управлінні соціального захисту населення перебувають 7901 особа. За І півріччя 2017 року нараховано пільг пільговим категоріям населення на загальну суму 1 млн. 890 тис.грн, профінансовано 651,2 тис.грн, заборгованість станом на 01.07.2017 року становить 1 млн 90 тис.грн..(враховуючи заборгованість минулого року)

   За звітний періо  проведена робота щодо призначення компенсації готівкою 331 домогосподарству, які потребують пільгового твердого палива та 145 домогосподарствам, які потребують пільгового скрапленого газу, що становить 100% домогосподарств, які звернулись за отриманням компенсації. Всього нараховано коштів на отримання компенсації на тверде паливо і скраплений газ на суму 524,1 тис.грн., заборгованість станом на 01.07.2017 року-137,4 тис.грн.

   Станом на 01.07.2017 року на обліку перебувало  162 громадяни ,постраждалих  внаслідок  Чорнобильської катастрофи. Фінансування  допомог і компенсацій склало 164,7 тис.грн. Заборгованість з Чорнобильських  виплат на 01.07.2017  року -2,4 тис.грн.

   Загальна кількість громадян, що перебувала  на обліку в центрі  зайнятості  за   перше півріччя 2017року  становила 427 осіб , проти  489 за цей же період минулого року.

   Протягом звітного періоду від  41  роботодавця  надійшло  151 вакансія, з них   – укомплектовано  122.

   Станом на 1 липня  2017 року потреба в кадрах існує на 6 підприємствах, установах, організаціях і становить 6 вакантних робочих місць.

   Серед перебуваючих на обліку незайнятих громадян 44 % становлять жінки, 18 % молодь у віці до 35 років, 38 % – особи, які підпадають під 5% квоту, та потребують соціального захисту.

   Протягом звітного періоду було  працевлаштовано 135 безробітних, загальний рівень працевлаштування складає 51 %.

   Станом на 01.07.2017 року на обліку перебуває 264 особи, які мають статус безробітного проти 257 в аналогічному періоді 2016 року.

   За звітний період було укладено 19 договорів на 64 робочих місць на виконання громадських робіт та робіт  тимчасового характеру.І фактично брали участь у таких роботах 64 безробітних.

   Станом на 01 липня 2017 року на обліку перебуває 8330 пенсіонерів. Середній розмір пенсій становить 1636,98 грн.

   Відділ освіти, дошкільні, загальноосвітні та позашкільний навчальний заклад району протягом першого півріччя 2017 року  забезпечували якісну освіту та реалізацію основних завдань державної  політики в галузі освіти.

   Організовано роботу 5 груп продовженого дня (156 учнів).

   З 06.04.2014 року проведено оптимізацію мережі гуртків РЦД та ЮТ.

   Протягом 1 півріччя 2017 року в районі функціонувало 6 дошкільних навчальних закладів .

   4 ДНЗ розміщені у власних приміщеннях, 2 – у приміщеннях ЗОШ.

   В них виховується 135 дітей, що становить 64,5 % від усіх дітей віком від 1 до 6 років; Всіма формами дошкільної освіти охоплено 85,2% дітей від 3 до 6 років.

   Головним завданням відділу освіти було забезпечення безперебійного функціонування всіх загальноосвітніх шкіл району.

   Зусилля відділу освіти були спрямовані на підготовку проектів рішень щодо  удосконалення мережі навчальних закладів відповідно до демографічної ситуації, стану соціально-економічного розвитку.

   Важливою ділянкою роботи є підвіз учнів з віддалених сіл до шкіл району. Здійснюється підвіз 56 учнів, що становить 100% від потреби до 3шкіл району.

   У цьому році 100% учнів шкіл району охоплено різними видами харчування, в тому числі гарячим харчуванням. Учні 1-4 класів (100%) охоплені гарячим харчуванням. Вартість безкоштовного обіду для учнів  1-4 класів становила 5,00грн.

   Кожен вчитель школи має план роботи зі здібними дітьми, згідно якого діти з відповідними нахилами до певних предметів отримують додаткові знання.

   В результаті  роботи з обдарованою учнівською молоддю в 2017 навчальному році 13 учнів отримали13дипломів ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, з них 2 диплом – ІІ ступеня, 11 дипломів –ІІІ ступеня. Загальнокомандний рейтинг по області-10 місце з 33 команд.

   Відповідно до затвердженого загальнодержавного графіка проведено зовнішнє незалежне оцінювання.Всього по Коропському району з різних предметів участь у ЗНО взяли участь 111 учнів з них 51 учень підтвердили свої річні оцінки, з них 25 учнів підтвердили з підвищенням, а 60 учнів не підтвердили свої річні оцінки.

   Населення району станом на 01.07.2017 р. складає 22788 осіб і  продовжує скорочуватись. За рік воно скоротилось на 527 осіб. Упродовж 6 міс. 2017 р. народилось 54 дітей (у 2016 р.-86) ,померло 294 особи (у 2016р.-341).

   Медичну допомогу надають центральна районна лікарня на 138 ліжок, районний центр первинної медико-санітарної допомоги: 2 міські АЗПСМ (Короп, Понорниця),  2 сільські лікарські амбулаторії (с.Покошичі, с.Оболоння), 5 сільських лікарських амбулаторій ЗПСМ (с.Карильське, с.Жовтневе, с.Атюша, с.Шабалинів, с.Нехаївка), 19 ФП та 3 ФАП.

   Забезпеченість населення лікарняними ліжками станом на 01.07.2017 р. по району складала 59,8 на 10 тис. населення (обласний показник – 95,9), проведено хворими ліжко-днів 25010, відсоток виконання ліжко-днів – 106,6%, середній термін перебування хворого на ліжку – 10,3 (обласний – 12,3).

   Станом на 01.07.2017 р. в районі працює 8 лікарів загальної практики-сімейної медицини, які обслуговують 17779 жителів району (77 % всього населення району).

   Для покращення матеріально-технічного забезпечення ЦРЛ було використано 80,9 тис.грн. Це кошти благодійних фондів та приватних осіб.

   Після створення територіальної об’єднаної громади мережа закладів культури налічує 51  заклад, в тому числі: бібліотечних закладів-34; школа мистецтв-1; клубних установ-16, з них: будинків культури-10, 1 – Крисківський центр культури та дозвілля для молоді, Сільських клубів – 4, з них 1 поліфункціональний (Жернівський сільський клуб-бібліотека); 1 – клуб-кінотеатр «Мегаполіс».

   Протягом звітного періоду працівниками центральної районної бібліотеки для дорослих було створено постійно діючі виставки:«Поети-ювіляри – 2017», «Незалежна Україна – історія великого народу», «Конституція від П.Орлика до наших днів». В читальному залі центральної бібліотеки відбулася презентація краєзнавчої роботи Сергія Токарєва «Коропська сотня Ніжинського полку у другій половині ХV11- ХV111ст.», виданої згідно з районною Програмою підтримки книговидання місцевих авторів Коропщини,екологічна година «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу берегти», народознавча година «Вишиванка – генетичний код нації», година пам’яті і скорботи «Ціна війни…Полеглим присвячується».

   Для поточних ремонтів закладів культури було придбано матеріалів на суму 10,4 тис.грн.

   Станом на 01.07.2017 року у службі у справах дітей на первинному  обліку перебуває 57 дітей, позбавлених батьківського піклування; 40 дітей   перебуває під опікою та піклуванням, 3 дитини даної категорії виховуються в прийомних сім’ях, 10 дітей – в дитячих будинках сімейного типу; 3 дитини перебувають в спеціальних школах-інтернатах (за станом здоров’я), 1 дитина, перебуває в  Хмільницькому центрі соціально-психологічної реабілітації. Здійснюється нагляд та ведуться індивідуальні плани потреб дітей, позбавлених батьківського піклування з інших районів та регіонів, що проживають в опікунських, прийомних сім’ях, ДБСТ, сім’ях усиновлювачів, індивідуальні плани поновлюються щорічно таких діток на території району проживає 34.

   Якщо взяти від загальної кількості дітей даної категорії 93%  дітей даної категорії перебувають у сімейних формах виховання (обласний показник 90 %). Згідно моніторингу  служби у справах дітей облдержадміністрації за І квартал 2017 року  служба у справах дітей Коропської райдержадміністрації займає третє місце щодо влаштування дітей в сімейні форми виховання і відповідно друге щодо створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу. На території району функціонує  5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 31 дитина даної категорії (2 в с.Іваньків, с.Лукнів, с.Криски, смт.Понорниця), 7 прийомних родин, в яких виховується 13дітей.

   Станом на 01.07.2017  року  в районі усиновлена 1 дитина.

   Протягом 2017 року жодна дитина, яка отримала статус дитини, позбавленої батьківського піклування з району  не потрапила до інтернатних закладів. 

   Спільними зусиллями влади, спортивних організацій Коропщини, в районі сформована ефективно діюча система  масового спортивного руху.

   Для дорослих спортсменів  вже сімнадцять   років  проводяться  спортивні ігри Коропщини.

   27 команд  протягом року змагалася у 8 видах змагань.

   В командному заліку переможцями стали: Коропська ЗОШ, Черешенська школа, Понорницька селищна рада.

   Фізичному розвитку дітей сприяло проведення районної Спартакіади школярів. 16 команд виборювали нагороди в чотирьох видах спорту. Переможці змагань: Коропська та Карильська школи.

   Є в нас досягнення на обласному і навіть Всеукраїнському рівнях.

   Коропчанин Вадим Смашний став чемпіоном  України серед студентів  з армспорту.

   Владислав Нікітенко, Олександр Погорілко, Артем Крючков, Олександр Чередниченко стали призерами обласних змагань з легкої атлетики у своїх вікових групах.

   Команда коропської спортивної школи з настільного тенісу стала переможцем обласної Дитячої ліги.