Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-content/themes/yoo_revista_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
Офіційний сайт Коропської районної ради » Про результати діяльності Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури

Про результати діяльності Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

( сорок п’ята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я    № 789

17 липня 2020 року

смт. Короп

 

Про результати діяльності Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури

Розглянувши інформацію керівника Бахмацької місцевої прокуратури про результати діяльності Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури за 6 місяців 2020 року, відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру», керуючись пунктом 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

інформацію про результати діяльності Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури за 6 місяців 2020 року взяти до відома.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

 

ІНФОРМАЦІЯ

про результати роботи Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури за 6 місяців 2020 року

 

    Протягом першого півріччя 2020 року Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури вживалися організаційні та практичні заходи для забезпечення належного стану законності на території району.

    Протягом 6 місяців на території Коропського району до ЄРДР внесено відомості про 181 кримінальне правопорушення (2019 – 178), закінчено –232 провадження. З обвинувальними актами до суду направлено 47 (2019 – 57) кримінальних проваджень, з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності – 0 (2019 – 2), з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру – 1 (2019 – 0). За результатами досудового розслідування прийнято рішення про закриття 150 кримінальних проваджень (2019 – 84). У залишку (станом на 01.07.2020) перебувало – 389 кримінальних проваджень.

    При цьому слід зазначити, що відбулося збільшення кількості особливо тяжких злочинів (зареєстровано 3 проти 0 за аналогічний період 2019 року) та  тяжких злочинів (зареєстровано 57 проти 48 за аналогічний період 2019 року).

    Разом з тим, зменшилася кількість крадіжок із 74 за аналогічний період поточного року до 69.

    Однак, збільшилася кількість тяжких тілесних ушкоджень із 0 до 1 у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

    При цьому зменшилася кількість зареєстрованих злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків з 5 у минулому році до 3 у поточному році.

    На території Коропського району за 6 місяців 2020 року зареєстровано 79 злочинів проти власності (проти 78 у 2019), у тому числі  крадіжок – 69 (проти 74), грабежів – 1 (проти 0), розбоїв – 2 (проти 0),  шахрайств –7  (проти 4).

    За 2020 рік, як і за 2019, не зареєстровано жодного кримінального правопорушення за фактом ДТП із смертельними наслідками.

    У строк понад два місяці проводилося досудове розслідування у 3 кримінальних провадженнях, у яких особі повідомлено про підозру (у минулому році за аналогічний період у кримінальних провадженнях досудове розслідування у строк понад 2 місяці не продовжувалось). Також у 1 кримінальному провадженні продовжувався строк досудового розслідування понад 3 місяці після оголошення особі про підозру.

    У кримінальних провадженнях, що перебували у провадженні слідчих СВ Коропського ВП, всього встановлено збитків на суму 39 тис. грн., з яких  відшкодовано в ході досудового розслідування на суму 26 тис. грн. Збитків інтересам держави та територіальних громад упродовж 6 місяців 2020 року не заподіяно.

    На виконання наказів Генерального прокурора України Коропським відділом постійно проводились перевірки додержання законності в діяльності працівників Коропського ВП  при прийомі, реєстрації та вирішенні заяв (повідомлень) про кримінальні правопорушення та інші події.

    Упродовж шести місяців 2020 року прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури за результатами вивчення кримінальних проваджень з метою активізації досудового розслідування надано слідчим 81 письмова вказівка.

    Підготовлено 3 вимоги про усунення порушень кримінального процесуального законодавства та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.

    Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури у ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, до органів влади, місцевого самоврядування, установ та організацій внесено 5 документів реагування на усунення виявлених у цій сфері порушень. Винних посадових осіб (4) притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

    Обліковано та внесено 3 укриті кримінальні правопорушення із раніше не облікованих працівниками поліції.

    При здійсненні своїх повноважень прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури до суду скеровано 5 клопотань про застосування запобіжних заходів, з них 1 особисте зобов’язання, домашній арешт – 1,  тримання під вартою – 2, поміщення до психологічного закладу – 1. Наявний 1 випадок про відмову слідчим суддею у задоволенні  клопотання  про тримання під вартою з обранням іншого запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, оскільки скоєне кримінальне правопорушення не відносилося до тяжкого та/або особливо тяжкого.

    Упродовж 6 місяців 2020 року прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 49 кримінальних проваджень судами першої інстанції у т.ч. :

  • у підготовчому судовому засіданні –28,
  • з ухваленням вироку –20;
  • з ухваленням вироку на підставі угоди – 0;
  • у провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру– 0;
  • розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 14;
  • зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 0.
  • з ухваленням виправдувального вироку –0.

    Також необхідно зазначити про виявлення та розкриття кримінального правопорушення на пріоритетних напрямках, а саме : у сфері запобігання і протидії корупції.

    Так, Коропським районним судом засуджено особу за вчинення злочину у корупційній сфері (дача неправомірної вигоди працівнику поліції).

    Водночас, виявлення та розкриття кримінальних правопорушень на таких пріоритетних напрямках як у бюджетній та земельній сферах потребує застосування комплексних та більш рішучих заходів.

    При здійсненні представницької діяльності прокурорами упродовж 6 місяців 2020 року заявлено 15 позовних заяв та заяв на суму 3692 тис. грн., із них 8 позовних заяв та заяв розглянуто та задоволено на загальну суму 2853 грн., іще 7 позовних заяв та заяв на суму більш ніж 250 тис. грн. на даний час перебуває на розгляді у судах.

    У сфері бюджетних правовідносин заявлено 4 позовні заяви на 222 тис. грн., із яких 3 на суму 72 тис. грн. розглянуті та задоволені, однак у зв’язку з тим, що  2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID–19)» на даний час рішення суду не набрали законної сили та не виконані. Інша ж позовна заява  перебуває на розгляді суду.

    З питань державної та комунальної власності заявлено 6 позовних заяв на суму 3370 тис. грн., 5 з яких розглянуті та задоволені, 1 позовна заява перебуває на розгляді суду. На даний час реально виконано за задоволеними позовами рішень суду на суму 2770 тис. грн.

    У сфері охорони навколишнього природного середовища за поточний період 2020 року заявлено 3 позовні заяви на суму 94 тис. грн. (стягнення шкоди у зв’язку з незаконною порубкою лісу,  стягнення збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного водокористування ).

    З питань відшкодування збитків, заподіяних корупційними та кримінальними правопорушеннями, заявлено 1 позовну заяву на суму 6 тис. грн., яка на даний час перебуває на розгляді суду.

    Слід зазначити, що представницькими заходами на сьогодні охоплено усі пріоритетні напрями діяльності. Активно по напрямку представництва відділ співпрацює з органами місцевого самоврядування, звертаючись в їхніх інтересах з позовами та заявами до суду.

    Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень насамперед у бюджетній сфері та щодо використання земель триває.

    Реально виконано судових рішень на суму 2770 тис. грн.

    Внесено 3 скарга на дії та бездіяльність державних виконавців в порядку відомчого контролю, які задоволені.

    У сфері охорони дитинства судом задоволено позовну заяву до Комунального закладу “Черешенська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів” Чернігівської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, а саме щодо нарахування та виплати  випускнику інтернату одноразової грошової допомоги, передбаченої ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», у сумі 10862 грн.

    Проводиться кропітка робота із кожним зверненням.

    Протягом минулого періоду поточного року Коропським відділом розглянуто 13 звернень, вирішено – 2 (з питань досудового розслідування), направлено до інших відомств для вирішення – 11, на особистому прийомі прийнято – 5 осіб.

    Робота на всіх напрямах триває, а Бахмацька місцева прокуратура й надалі відкрита до діалогу та співпраці в межах, визначених Конституцією та законами України.

Керівник Бахмацької місцевої прокуратури                                    Ф.А. Котченко