Про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури

 

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

( сорок перша сесія сьомого скликання )

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 738

20 грудня 2019 року

смт. Короп

 

Про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури

Розглянувши інформацію керівника Бахмацької місцевої прокуратури про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 11 місяців 2019 року, відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру», керуючись пунктом 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

інформацію про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 11 місяців 2019 року взяти до відома.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про підсумки роботи Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури за 11 місяців 2019 року

 

    Упродовж 11 місяців 2019 року Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури вживалися організаційні та практичні заходи для забезпечення належного стану законності на території району. 

    За вказаний період Коропським ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області до ЄРДР внесено відомості про 320 кримінальних правопорушеннях, за аналогічний період 2018 року – 406.

    При цьому відбулося зменшення кількості особливо тяжких злочинів (зареєстровано 0 проти 6 за аналогічний період 2018 року), зменшилася кількість тяжких (зареєстровано 82 проти 108 за аналогічний період 2018 року).

    У провадженні Коропського ВП на початок 2019 року перебувало 743, за аналогічний період 2018 року – 757 кримінальних проваджень, за 11 місяців 2019 року розпочато 320 кримінальних проваджень, закінчено  287  кримінальних проваджень, з яких закрито 195, до суду направлено 89 проваджень з обвинувальним актом та 3 клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності (2018 – закрито 168, до суду з обвинувальним актом 93, клопотання – 3).

    Зменшилася кількість крадіжок із 147 до 120 за аналогічний період поточного року.

    Також зменшилась кількість убивств та тяжких тілесних ушкоджень із 1 до 0 та з 5 до 0 відповідно. Зменшилась кількість зареєстрованих злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків з 12 минулого року до 6 у поточному році.

    На території району за 11 місяці 2019 року (2018) року зареєстровано 120 злочинів проти власності (150), у тому числі  крадіжок – 120 (147), грабежів – 0 (3), розбоїв – 0 (0),  шахрайств – 12  (15). За 2019 рік, як і за 2018, не зареєстровано жодного кримінального правопорушення за фактом ДТП із смертельними наслідками.

    У строк понад два місяці досудове розслідування у кримінальних провадженнях не проводилося  (у минулому році у 2 кримінальних провадженнях досудове розслідування проводилося у строк понад 2 місяці).

    У кримінальних провадженнях, що перебували у провадженні слідчих СВ Коропського ВП, всього встановлено збитків на суму 258 тис. грн., з яких  відшкодовано в ході досудового розслідування на суму 74 тис. грн. Збитки інтересам держави та територіальних громад встановлено на суму 153 тис. грн., з яких  відшкодовано в ході досудового розслідування на суму 3 тис. грн.

    З дотриманням положень КПК України на виконання наказів Генерального прокурора України Коропським відділом постійно проводились перевірки додержання законності в діяльності працівників Коропського ВП  при прийомі, реєстрації та вирішенні заяв (повідомлень) про кримінальні правопорушення та інші події. Протягом 11 місяців 2019 року за результатами проведених перевірок працівниками відділу:

  • постанови про зупинення кримінальних проваджень не скасовувалися;
  • надано 56 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, які знаходились у провадженні слідчих. Переважно це кримінальні провадження про тяжкі злочини;
  • до ЄРДР внесено відомості про 3 кримінальні правопорушення, які раніше не обліковані;
  • скасовано 5 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень;
 • за підготовленими працівниками відділу документами реагування притягнуто до відповідальності 2 слідчих СВ Коропського відділення поліції.

    Випадків відмови прокурора від обвинувачення не було. Порушення конституційних прав громадян не допущено.

    Водночас, діюче антикорупційне законодавство потребує застосування комплексних та більш рішучих заходів у сфері запобігання і протидії корупції, перш за все боротьби з хабарництвом, розкраданням державного майна, зловживанням службовим становищем.

    Злочини у фінансово-кредитній та банківських системах правоохоронними органами упродовж 11 місяців 2019 року не виявлялися.

    Також необхідно зазначити про активну позицію місцевої прокуратури щодо виявлення та розкриття кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках (у бюджетній сфері – 1 кримінальне провадження на даний час перебуває на розгляді, у земельній сфері – 1 кримінальне провадження розглянуте судом, особу притягнуто до кримінальної відповідальності).

    Здійснюючи нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  протягом поточного року працівниками відділу за результатами проведених перевірок внесено 3 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб.

    Упродовж 11 місяців 2019 року прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 76 кримінальних проваджень судами першої інстанції, у тому числі 1 кримінальне провадження щодо неповнолітніх, з них:

  • з ухваленням вироку – 62,
  • з ухваленням вироку на підставі угоди – 0;
  • у провадженнях про розгляд клопотань про направлення проваджень для закриття – 3, у тому числі – 1 щодо неповнолітнього;         
  • у провадженнях про застосування примусових заходів медичного, виховного характеру – 0;
  • у провадженні у формі приватного обвинувачення із закриттям за заявою потерпілого у зв’язку з відмовою від обвинувачення – 7;
  • розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 51;
  • зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 1;
 • з ухваленням виправдувального вироку – 1, який оскаржений в апеляційному порядку та за результатами розгляду прийнято рішення про ухвалення нового вироку, яким особу засуджено.

    Також взято участь у розгляді  16  проваджень з питань виконання вироків.

    При здійсненні представницької діяльності  Коропським відділом  за 11 місяців 2019 заявлено 21 позовну заяву на суму понад 1577 тис. грн., у тому числі і немайнового характеру.

    Зокрема, Коропським районним судом вже задоволено 3 позовні заяви про передачу безхазяйного майна вартістю понад 490 тис. грн. у комунальну власність Коропської селищної ради; 5 – про стягнення з винних витрат лікувального закладу у зв’язку з лікуванням потерпілого від злочину на суму 27 тис. грн., чотири з яких розглянуто та задоволено, а одна справа на даний час перебуває на розгляді; 1 – про визнання спадщини у вигляді земельної ділянки вартістю 91 тис. грн. відумерлою та 8 про визнання спадщини у вигляді грошових коштів, що залишились на рахунках після смерті підопічних Червоненського присихоневрологічного інтернату на суму 194 тис. грн., відумерлою.

    Також Коропським районним судом задоволено 4 позовні заяви немайнового характеру у земельній сфері, а саме : щодо повернення у власність держави 8 га земель, вартістю 135 тис. грн., які вибули із державної власності у зв’язку з подвійною приватизацією земельних ділянок особами, що не мали на це права. Дані земельні ділянки повернуто у власність держави.

    На початку 2019 року господарським судом Сумської області задоволено позовну заяву про стягнення з ТОВ «Дружба» завданих збитків Коропській селищній раді за забір води без спеціальних дозвільних документів у сумі 29 тис. грн. (вказана вище сума сплачена відповідачем до місцевого бюджету у повному обсязі).

    Поруч з цим у 2019 році Чернігівським адміністративним судом розглянуто одну позовну заяву у сфері охорони дитинства, а саме : щодо визнання протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо не розроблення технічної документації на будівлю та земельну ділянку дошкільного навчального закладу, який розташований на території Понорницької селищної ради.

    Також у провадженні Коропського районного суду перебуває позовна  заява про відшкодування збитків, завданих кримінальним правопорушенням у лісовій сфері, а саме: незаконною порубкою дерев на суму понад 677 тис. грн.

    Внесено 2 скарги на дії та бездіяльність державних виконавців в порядку відомчого контролю, які задоволені.

    Окрім цього, протягом 2019 року прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури розпочато 3 кримінальні провадження на захисті інтересів держави, з них 2 – з питань земельних відносин.

    Слід зазначити, що представницькими заходами на сьогодні охоплено усі пріоритетні напрями діяльності. Активно по напрямку представництва відділ співпрацює з органами місцевого самоврядування, звертаючись в їхніх інтересах з позовами та заявами до суду.

    Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень, насамперед у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, щодо використання земель триває.

    Також проводиться кропітка робота із кожним зверненням.

    Упродовж 11 місяців 2019 року Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури розглянуто 26 звернень, із яких надано роз’яснення у 9 (більшість з питань досудового розслідування), за належністю направлено 17. Значна кількість направлених за належністю звернень пов’язана зі змінами у чинному законодавстві, оскільки, як відомо, на даний час дещо обмежені повноваження органів прокуратури.

    Робота на всіх напрямах триває, а Бахмацька місцева прокуратура й надалі відкрита до діалогу та співпраці в межах, визначених Конституцією та законами України.

Керівник Бахмацької місцевої прокуратури                               Ф.А. Котченко