Про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 4 місяці 2019 року

 

У К Р А Ї Н А

КОРОПСЬКА РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

( тридцять шоста сесія сьомого скликання )

 

Р І Ш Е Н Н Я   № 676

17 травня 2019 року

смт. Короп

 

Про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 4 місяці 2019 року

Розглянувши інформацію керівника Бахмацької місцевої прокуратури про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 4 місяці 2019 року, відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про прокуратуру», керуючись пунктом 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

інформацію про результати діяльності Бахмацької місцевої прокуратури за 4 місяці 2019 року взяти до відома.

Заступник голови районної ради                                                         О.А. Романченко

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про підсумки роботи Коропського відділу

Бахмацької місцевої прокуратури

за 4 місяці 2019 року

 

    Впродовж 4 місяців 2019 року Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури вживалися організаційні та практичні заходи для забезпечення належного стану законності на території району. 

    За  вказаний період Коропським ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області до ЄРДР внесено відомості про 106 кримінальних правопорушеннях, за аналогічний період 2018 року  -117. 

    При цьому відбулося зростання кількості особливо тяжких злочинів (зареєстровано 5 проти 4 за аналогічний період 2018 року), зменшилася кількість тяжких (зареєстровано 12 проти 18 за аналогічний період 2018 року).

    У провадженні Коропського ВП на початок 2019 року перебувало 389, за аналогічний період 2018 року – 335 кримінальних проваджень, за 4 місяці 2019 року розпочато 106 кримінальних проваджень, закінчено  61  кримінальне провадження, з яких закрито 34, до суду направлено 27 проваджень з обвинувальним актом (2018 – закрито 45, до суду з обвинувальним актом 39.

    Зменшилася кількість крадіжок із 19 до 16 за аналогічний період поточного року.

    Також, зменшилося кількість злочинів проти життя та здоров’я із 8 до 9. Збільшилася кількість зареєстрованих злочинів у сфері незаконного обігу наркотиків з 3 минулого року до 4 в поточному році.

    На території району за 4 місяці 2019 року (2018) року зареєстровано 17 злочинів проти власності (25), у тому числі  крадіжок – 10 (11), грабежів – 1 (3), розбоїв – 0 (0),  шахрайств –6  (9). Зменшилася кількість зареєстрованих злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту – 3 проти 2. 

    Особи встановлені в 22 кримінальних правопорушеннях  проти  20 в минулому році.

    У строк понад два місяці проводилося досудове розслідування у 2 кримінальних провадженнях, у зв’язку із необхідністю проведення додаткових слідчих дій та проведення судових експертиз.

    Продовжується тенденція щодо недопущення скоєних неповнолітніми кримінальних правопорушень (0) та іноземними громадянами (0). Групою осіб вчинено 1 злочин .

    У кримінальних провадженнях, що перебували у провадженні слідчих СВ Коропського ВП, всього встановлено збитків на суму 93,537 тис. грн., з яких  відшкодовано в ході досудового розслідування на суму 85,626 тис. грн. Збитки інтересам держави та територіальних громад встановлено збитків на суму 19,277 тис. грн., з яких  відшкодовано в ході досудового розслідування на суму 19,277 тис. грн. 

    З дотриманням положень КПК України на виконання наказів Генерального прокурора України Коропським відділом постійно проводились перевірки додержання законності в діяльності працівників Коропського ВП  при прийомі, реєстрації та вирішенні заяв (повідомлень) про кримінальні правопорушення та інші події. Протягом 4 місяців 2019 року за результатами проведених перевірок працівниками відділу:

  • незаконні постанови про закриття кримінального провадження, постанови про зупинення кримінальних проваджень не скасовувалися;
  • надано 24 письмові вказівки у кримінальних провадженнях, які знаходились в провадженні слідчих. Переважно це кримінальні провадження про тяжкі злочини;
  • до ЄРДР внесено відомості про 2 кримінальних правопорушень, які раніше не обліковані;
 • за підготовленими працівниками відділу документами реагування притягнуто до відповідальності 2 слідчих СВ Коропського відділення поліції.

    Судом протягом поточного періоду 2019 року повернуто 1 обвинувальний  акт, у зв’язку з невідповідністю вимог КПК України. Випадків відмови прокурора від обвинувачення не було. Порушення конституційних прав громадян не допущено.

    Водночас, діюче антикорупційне законодавство потребує застосування комплексних та більш рішучих заходів у сфері запобігання і протидії корупції, перш за все боротьби з хабарництвом, розкраданням державного майна, зловживанням службовим становищем.

    Злочини у фінансово-кредитній та банківських системах правоохоронними органами упродовж 4 місяці 2019 року не виявлялися.

    Також, необхідно зазначити про активну позицію місцевої прокуратури щодо виявлення та розкриття кримінальних правопорушень на пріоритетних напрямках (у сфері службової діяльності, бюджетній сфері, лісовій сфері).

    Здійснюючи нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  протягом поточного року працівниками відділу за результатами проведених перевірок внесено  1 документ прокурорського реагування, за результатами розгляду якого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 посадову особу.

    Упродовж 4 місяців 2019 року прокурорами Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді 24 кримінальних проваджень судами першої інстанції:

  • з ухваленням вироку – 24 з них, з ухваленням вироку на підставі угоди ;
  • у провадженнях про застосування примусових заходів медичного характеру – 0;
  • розглянуто за спрощеною процедурою (ч. 3 ст. 349 КПК України) – 15;
  • зі зміною обвинувачення прокурором в суді – 0;
 • з ухваленням виправдувального вироку – 0;

    Також взято участь у розгляді  9  проваджень з питань виконання вироків.

    При здійсненні представницької діяльності  Коропським відділом  станом на 13.05.2019 заявлено 9 позовних заяв та позовів на суму понад 324 тис. грн., у тому числі і немайнового характеру.

    Зокрема, Коропським районним судом вже задоволено 2 позовні заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність Коропської селищної ради, вартістю майна 490 тис.грн., 1- про стягнення витрат лікувального закладу у зв’язку з лікуванням потерпілого від злочину (905 грн.), 1 про визнання спадщини відумерлою, а саме земельної ділянки, на загальну суму 91 тис.грн.

    Господарським судом Сумської області задоволена позовна заява про стягнення з ТОВ «Дружба» завданих збитків Коропській селищній раді за забір води без спеціальних дозвільних документів у сумі 29 тис. грн. (рішення суду на даний час набрало законної сили).

    На даний час на розгляді Коропського районного суду перебувають 4 позовні заяви немайнового характеру у земельній сфері, а саме щодо повернення у власність держави 8 га земель, сумою 135 тис.грн., які вибули із державної власності у зв’язку з подвійною приватизацією земельних ділянок особами, які не мали на це права.

    Також, на розгляді суду перебувають іще 3 позовні заяви про визнання спадщини відумерлою, на загальну суму 95 тис.грн.

    Поруч з цим, у 2019 році Чернігівським адміністративним судом  розглянуто одну позовну заяву у сфері охорони дитинства, а саме щодо визнання протиправною бездіяльність органів місцевого самоврядування щодо не розроблення технічної документації на будівлю та земельну ділянку дошкільного навчального закладу, який розташований на території Понорницької селищної ради.

    Внесено 2 скарги на дії та бездіяльність державних виконавців в порядку відомчого контролю, які задоволені.

    Слід зазначити, що представницькими заходами на сьогодні охоплено усі пріоритетні напрями діяльності. Активно по напрямку представництва відділ співпрацює з органами місцевого самоврядування, звертаючись в їхніх інтересах з позовами та заявами до суду.

    Разом з тим, вжиття заходів представницького  реагування на усунення порушень, насамперед у бюджетній сфері, з питань державної та комунальної власності, щодо використання земель триває.

    Проводиться кропітка робота із кожним зверненням.

    Упродовж 4 місяців 2019 року Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури розглянуто 7 звернень. Надано роз’яснення 1 (з питань досудового розслідування), за належністю направлено 5, відхилено 1.

    Значна кількість направлених за належністю звернень пов’язана зі змінами у чинному законодавстві, оскільки, як відомо, на даний час дещо обмежені повноваження органів прокуратури.

    Зокрема, органи прокуратури на сьогодні здійснюють функцію загального нагляду лише у формі представництва інтересів держави в суді. Слід зазначити, що законодавчо органи прокуратури в інтересах громадян не мають право звернутися до суду. Цим пояснюється відсутність позовів до суду в інтересах громадян. Оскільки не всі обізнані зі змінами у законодавстві, тому й продовжують звертатися до органів прокуратури.

    Робота на всіх напрямах триває, а Коропський відділ Бахмацької місцевої прокуратури й надалі відкритий до діалогу та співпраці в межах, визначених Конституцією та законами України.

В.о. керівника

Бахмацької місцевої прокуратури                                                       В.Червонюк