Офіційний сайт Коропської районної ради » Про Програму розвитку безоплатної правової допомоги населенню Коропського району на 2016-2018 роки

КОРОПСЬКА РАЙОННА РАДА

(п’ята сесія сьомого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я  № 91

18 березня 2016 року

смт.Короп

З метою забезпечення державної гарантії рівних можливостей для доступу громадян до правосуддя та надання безоплатної правової допомоги мешканцям Коропського району, керуючись Законом України «Про безоплатну правову допомогу», пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Затвердити Програму розвитку безоплатної правової допомоги населенню Коропського району на 2016-2018 роки. (додається).

1. Головним розпорядником коштів на фінансування заходів Програми визначити районну державну адміністрацію.

1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, сім’ї та молоді, ветеранів, фізичної культури та спорту, законності, регламенту, депутатської діяльності та засобів масової інформації.

Голова районної ради                                                                            М.П.Мазуренко

ПРОГРАМА

1. Обґрунтування необхідності розроблення і виконання Програми

Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенція про статус біженців, Конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та інші міжнародні акти передбачають обов’язок держави забезпечити безоплатну та ефективну правову допомогу особам, які її потребують, і встановити мінімальні вимоги до надання такої допомоги.

Програма розвитку безоплатної правової допомоги населенню Коропського району на 2016-2018 роки передбачає створення рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя шляхом організації надання безоплатної вторинної правової допомоги.

1. Мета Програми

Метою цієї Програми є розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги.

1. Основні завдання Програми

Основними завданнями Програми є:

• проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, органів уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб;
  • створення комплексної інформаційно-аналітичної системи забезпечення надання безоплатної правової допомоги.
  • забезпечення функціонування мережі центру(ів) з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • запровадження механізму безперервного навчання, зокрема, професійної підготовки та підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної правової допомоги, працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

1. Строки виконання Програми

Програма виконуватиметься протягом 2016 – 2018 років.

1. Ресурсне забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів районного бюджету в межах бюджетних асигнувань на бюджетний рік та інших джерел, не заборонених чинним законодавством у сумі:

2016 рік – 5 000 грн.;

2017 рік – 5 000 грн.;

2018 рік – 5 000 грн.

1. Виконавець Програми

Виконавцем Програми визначається Менський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, до сфери обслуговування якого відноситься Коропський район.

1. Очікувані кінцеві результати виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу:

• створити належні умови для забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • підвищити рівень поінформованості суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів місцевого самоврядування та громадських організацій, органів уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб щодо відповідних прав та обов’язків, а також механізмів їх реалізації;
  • забезпечити належний доступ до якісної безоплатної правової допомоги особам, які потребують такої допомоги, зокрема у результаті формування єдиної ефективної розгалуженої мережі центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

1. Основні заходи із забезпечення виконання Програми

Забезпечити дієвість рубрики щодо системи безоплатної правової допомоги у засобах масової інформації.

Організовувати і проводити семінари, тренінги, круглі столи, зустрічі з організаціями з питань формування та функціонування системи безоплатної правової допомоги.

Організовувати і проводити тематичні семінари, тренінги, тренінги для адвокатів, залучених до надання безоплатної правової допомоги.

Підготувати та поширювати методичні рекомендації, витяги з нормативних актів щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги.

Заступник голови  районної ради                                                        В.М.Дворецький