Про звіт постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району

КОРОПСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

( тридцять дев’ята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я    № 702

25 жовтня 2019 року

смт. Короп

Розглянувши звіт постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району про роботу за звітний період, керуючись пунктом 8 частини 1 статті 43, частиною 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

звіт про роботу комісії взяти до відома.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

Тези звіту

постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району на пленарному засіданні районної ради

25 жовтня 2019 року

Комісія у звітному періоді працювала у відповідності до Бюджетного та Податкового Кодексів України, у відповідності до затвердженого положення та Закону України Про місцеве самоврядування в Україні. Діяльність прагнули спрямувати на розробку рекомендацій, які спрямовані на формування ефективної фінансової бази місцевих бюджетів, посилення фінансової дисципліни на всіх рівнях, тобто сільських, селищного, районного бюджетів.

Комісія тісно співпрацює з фінансовим управлінням районної державної адміністрації, іншими установами району, що мають стосунки з грошима. Вважаю, що роботу будуємо конструктивно, депутати прагнуть вирішити питання фахово, врахувавши всі умови для прийняття виваженого рішення. І рекомендації комісії мають вплив на прийняття рішень районною радою.

Комісія проводила свою роботу відповідно до плану роботи районної ради і є відповідальною за здійснення державної регуляторної політики.

Основою для організації роботи комісії звісно є Програма економічного і соціального розвитку району на відповідний період.

Значний напрямок у роботі комісії – це управління майном комунальної власності. На засіданнях постійно розглядаються питання звітів керівників комунальних підприємств про виконання фінансових планів та фінансової діяльності за відповідні квартальні періоди та рекомендації щодо затвердження фінансових планів, погодження списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району. Питання щодо управління майном, в тому числі надання рекомендацій щодо безоплатної передачі майна, надання дозволів на передачу майна в оренду, надходження платежів від передачі майна в оренду, розробки Статутів підприємств, внесення змін до видів економічної діяльності комунального підприємства «Інформаційно-туристичний центр «Космос».

Так, як комісія визначена відповідальною за проведення регуляторної політики у сфері господарської діяльності то у звітному періоді зроблені висновки щодо доцільності прийняття регуляторного акту і, з проходженням регуляторної процедури, прийнятий регуляторний акт. Попередньо вносилась рекомендація щодо плану діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.

Регулярно розглядається комісією питання та надаються рекомендації сільським та селищній радам щодо виконання бюджетів, приймаються висновки щодо погодження розпоряджень голови районної державної адміністрації про перерозподіл видатків за функціональною класифікацією у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів, про надходження коштів державної субвенції, стан фінансування районних Програм.

Так як, згідно з Бюджетним кодексом України, фінансування здійснюється за програмно-цільовим принципом, то кількість районних Програм, в тому числі і так званих однорічних, значно зросла. Комісія вивчала доцільність прийняття Програм та можливості їх фінансового забезпечення. Можна сказати типовим для розгляду у комісії є питання виконання бюджету, питання внесення змін до бюджету, регулярно розглядається питання ходу виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2019 рік.

Загалом, комісія районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району у звітній період провела 12 засідань, на яких розглянуто 64 питань. В тому числі 47 питань порядку денного сесій районної ради.

Шановні депутати, шановні присутні, комісія у своїй роботі залучала до розгляду окремих питань фахівців служб району. Відзначу, що в цьому плані співпраця налагоджена, всю необхідну інформацію ми отримали, всі особи запрошені на засіданні брали в них участь та кваліфіковано інформували по питаннях.

Хочу відзначити явку депутатів на засідання комісії. Засідання були правомочними і депутати приймали активну участь у розгляді питань. Вважаю що рекомендації комісії впливали на ефективність прийнятих районною радою рішень.

У перспективі роботи на наступний період вбачаємо:

• розгляд питань щодо ефективності використання бюджетних коштів, затвердження та виконання Програми економічного і соціального розвитку району.
    • розробка ефективних рекомендацій по управлінню майном спільної власності територіальних громад району;
    • проведення регуляторної політики в районі;
  • співпрацю з сільськими, селищною радами у розробці рекомендацій щодо виконання бюджетів рад.