Про звіт постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району

(одинадцята сесія сьомого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я  № 203

16 листопада 2016 року

смт.Короп

Заслухавши звіт голови постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району Бондаренка Володимира Мироновича про роботу за звітний період, керуючись пунктом 8 частини 1 статті 43, частиною 14 статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

звіт про роботу комісії взяти до відома.

Заступник голови районної ради                                                                              В. Дворецький

Звіт

постійної комісії районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району на пленарному засіданні районної ради

16 листопада 2016 року

Шановні депутати! Шановні присутні!

Комісія у звітному періоді працювала у відповідності до Бюджетного та Податкового Кодексів України, у відповідності до затвердженого положення та Закону України Про місцеве самоврядування в Україні. Діяльність прагнули спрямувати на розробку рекомендацій, які спрямовані на формування ефективної фінансової бази місцевих бюджетів, посилення фінансової дисципліни на всіх рівнях, тобто сільських, селищних, районного бюджетів.

Комісія тісно співпрацює з фінансовим управлінням районної державної адміністрації, іншими установами району, що мають стосунки з грошима. Вважаю, що роботу будуємо конструктивно, депутати прагнуть вирішити питання фахово, врахувавши всі умови для прийняття виваженого рішення. І рішення комісії мають вплив на прийняття рішень районною радою.

Комісія проводила свою роботу відповідно до плану роботи районної ради і є відповідальною за здійснення державної регуляторної політики.

Основою для організації роботи комісії звісно є Програма економічного і соціального розвитку району на відповідний період.

Значний напрямок у роботі комісії – це управління майном комунальної власності. На засіданнях постійно розглядаються питання звітів керівників комунальних підприємств про виконання фінансових планів та фінансової діяльності за відповідні квартальні періоди та затвердження фінансових планів, погодження списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Коропського району.

Регулярно розглядається комісією питання та надаються рекомендації сільським та селищним радам щодо виконання бюджетів, приймаються висновки щодо погодження розпоряджень голови районної державної адміністрації про перерозподіл видатків за функціональною класифікацією у межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів

Розглядаються у комісії питання фінансування районних Програм, розробляються рекомендації щодо використання коштів громади району.

Так як зараз, згідно з Бюджетним кодексом України, фінансування здійснюється за програмно-цільовим принципом, то кількість районних Програм, в тому числі і так званих однорічних, значно зросла. Комісія вивчала доцільність прийняття програм та, першочергово, можливості в частині їх фінансового забезпечення. Можна сказати типовим для розгляду у комісії є питання виконання бюджету, питання внесення змін до бюджету, а отже, і виконання Програми економічного і соціально розвитку району.

Загалом, комісія районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності, підприємництва та спільної власності територіальних громад району у звітній період провела 27 засідань, на яких розглянуто 129 профільних питань.

Шановні депутати, шановні присутні, комісія у своїй роботі залучала до розгляду окремих питань фахівців служб району. Відзначу, що в цьому плані співпраця налагоджена, всю необхідну інформацію ми отримали, всі особи запрошені на засіданні брали в них участь та кваліфіковано інформували по питаннях.

У перспективі роботи на наступний період вбачаємо:

• розгляд питань щодо ефективності використання бюджетних коштів, затвердження та виконання Програми економічного і соціального розвитку району на відповідний період;
  • розробку рекомендацій по недопущенню фінансових порушень у місцевому самоврядуванні;
  • співпрацю з сільськими, селищними радами у розробці рекомендацій щодо виконання бюджетів рад;

Дякую за увагу.