Офіційний сайт Коропської районної ради » Про Звернення районної ради щодо забезпечення поштового обслуговування населення Коропського району

( тридцята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я    № 561

21 вересня 2018 року

смт. Короп

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

в и р і ш и л а :

1. Звернутись до Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана, генерального директора ПАТ «Укрпошта» І.Ю.Смілянського щодо забезпечення поштового обслуговування населення Коропського району (текст Звернення додається).
  1. Надіслати Звернення Прем’єр-міністру України В.Б.Гройсману, генеральному директору ПАТ «Укрпошта» І.Ю.Смілянському.
  2. Для підтримання надіслати Звернення до Чернігівської обласної ради і районним радам Чернігівської області.

Голова районної ради                                                                               М.П.Мазуренко

Звернення

Коропської районної ради щодо забезпечення поштового обслуговування населення Коропського району

Шановний Володимире Борисовичу!

Шановний Ігоре Юхимовичу!

Жителі Коропського району обурені реальними наслідками впровадження ПАТ «Укрпошта» на Чернігівщині пілотного проекту, яким запроваджено заміну стаціонарних відділень поштового зв’язку мобільними. Його реалізація несе не обіцяне покращення надання більшості поштових послуг сільському населенню, а їх погіршення та навіть повне згортання окремих. А це, в свою чергу, створює високу соціальну напругу, невдоволення ініційованими на найвищому державному рівні реформами та недовіру до них.

Реалізація цього проекту у нашому районі передбачає скорочення стаціонарних поштових відділень у всіх населених пунктах (крім селищ Короп і Понорниця) і, відповідно, значне скорочення кількості посад місцевих листонош. У той час, коли саме цей контингент поштових працівників забезпечував належну якість надання поштових послуг у сільській місцевості: вчасну доставку періодичних видань, виплату пенсій, організацію поштових відправлень, прийом комунальних платежів.

Мобільні відділення на практиці з такою задачею не справляються, тому що теоретиками їх впровадження не врахована об’єктивна специфіка регіону: найнижча густота населення в Україні; поширеність мало чисельних поселень; аварійний стан доріг; непроїзне бездоріжжя в осінньо-зимовий період; відсутність інтернету, будинкової нумерації, ментальність та фізіологічні можливості більшості сільського населення – людей похилого віку і т.п. Тому дуже часто графіки приїзду у населені пункти порушуються, а то і взагалі мобільні відділення не доїжджають до людей.

По причині несвоєчасної доставки, а почасти і не доставки, що вже неодноразово відбувалось, втрачають свою оперативність друковані періодичні видання, в тому числі і районна газета. Це призведе до зменшення кількості передплатників, що соціально небезпечно для нашого прикордонного регіону і порушує Конституційне право громадян на інформацію.

Переважна більшість населення Коропщини – це люди пенсійного віку, які проживають у невеликих населених пунктах. Зважаючи на проблемний стан доріг, нерегулярне автобусне сполучення, вони не в змозі доїхати до селищ та отримати послуги, які нині надають сільські поштові відділення. Запроваджуваний експеримент вже викликав соціальну напругу у більшості населених пунктів району.

Розуміючи прагнення керівництва «Укрпошти» до прибутковості, ми готові до співпраці, але підтримуємо Президента України П.Порошенка в тому, що державні підприємства, в тому числі «Укрпошта», повинні виконувати і соціальні функції. Тому при розробці нової моделі функціонування «Укрпошти» закликаємо врахувати інтереси людей, а до того часу зупинити невдалий експеримент – пілотний проект в Чернігівській області по заміні стаціонарних поштових відділень пересувними.

Звернення прийняте на тридцятій сесії Коропської районної ради сьомого скликання Чернігівської області 21 вересня 2018 року.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко