Про Звернення депутатів Коропської районної ради до Президента України щодо призначення голови Коропської районної державної адміністрації

КОРОПСЬКА РАЙОННА РАДА

( шістнадцята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я   № 289

31 березня 2017 року

смт. Короп

Про Звернення депутатів Коропської районної ради до Президента України  щодо призначення голови Коропської районної державної адміністрації

З метою забезпечення соціально – економічного розвитку території; забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а

1. Підтримати звернення депутатів Коропської районної ради до Президента України щодо призначення голови Коропської районної державної адміністрації.

1. Доручити голові районної ради направити дане рішення за належністю.

Голова районної ради                                                                               М.П.Мазуренко

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Петра Порошенка

щодо призначення голови Коропської  районної державної адміністрації

Шановний Петре Олексійовичу!

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» виконавчу владу в областях та районах здійснюють місцеві державні адміністрації, і саме вони є місцевими органами виконавчої влади та входять до системи органів виконавчої влади.

Від ефективної роботи органів виконавчої влади на місцях залежить у значній мірі соціально – економічний розвиток території; забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян; рівень довіри в цілому до влади.

Громадськість, депутатський корпус району в повній мірі підтримують запропонований Вами та Урядом України курс на децентралізацію влади. У районі утворена об’єднана територіальна громада, до якої ввійшли 17 місцевих рад, 10 рад перебувають у пошуках варіантів об’єднання, сформований, і ефективно працює депутатський корпус місцевих рад.

Однак, нашу найбільшу турботу викликає стан справ у формуванні керівного складу місцевої виконавчої гілки влади – районної державної адміністрації. Плинність кадрів, підбір кандидатур не за професійними якостями, а партійною приналежністю призвели до того, що протягом 12 років в районі було звільнено 6 голів районної державної адміністрації. Це не сприяє розвитку території, підриває довіру населення до районної влади, та влади в цілому.

На даний момент ситуація в районній державній адміністрації є напруженою. Протягом майже двох років відсутній перший заступник голови районної державної адміністрації, з початку лютого вакантна посада голови районної державної адміністрації. Попереднім керівництвом місцевої виконавчої гілки влади здійснені значні напрацювання по підготовці проектів соціально – економічного розвитку території, які потребують негайної координації по впровадженню їх у життя;  районною радою  делегований значний об’єм повноважень місцевій адміністрації; на часі реформування медичної галузі , продовження роботи по децентралізації влади. Усі ці чинники потребують наявності повноцінного керівного складу районної державної адміністрації.

Виходячи з вищевикладеного, переконливо просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, з повагою, підтримкою та порозумінням віднестись до нашого прохання та призначити конкурс на посаду голови районної державної адміністрації.

Дане звернення розглянуте на засіданні шістнадцятої сесії Коропської районної ради сьомого скликання 31 березня 2017 року та підтримане депутатами районної ради та представниками громадськості району, що присутні на пленарному засіданні сесії районної ради.