Про Звернення депутатів Коропської районної ради щодо збереження профілю Коропської районної лікарні

КОРОПСЬКА РАЙОННА РАДА

( п’ятнадцята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я  № 279

28 лютого 2017 року

смт.Короп

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

1. Прийняти Звернення депутатів Коропської районної ради до Прем’єр – Міністра України В.Б. Гройсмана, в.о. Міністра охорони здоров’я У. Супрун, голови Чернігівської обласної державної адміністрації В.П. Куліча, начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації П.П. Гармаша щодо збереження профілю Коропської районної лікарні яке додається.
  2. Доручити голові районної ради М.П. Мазуренку підписати Звернення.
  3. Дане Звернення надіслати за належністю.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Коропської районної ради

Прем’єр – Міністру України В.Б. Гройсману

В.о. Міністра охорони здоров’я України У. Супрун

Голові Чернігівської обласної державної адміністрації В.П. Кулічу

Начальнику Управління охорони здоров’я

Чернігівської обласної державної адміністрації П.П. Гармашу

Виражаючи волю виборців, жителів Коропського району, звертаємося до Вас з проханням, яке на сьогоднішній день є найбільш актуальним та тривожним для мешканців нашого краю. Питання стосується реформування системи охорони здоров’я та створення медичних округів.

Всіляко підтримуючи взятий владою курс на започатковані реформи, в тому числі і реформування медичної галузі, не можемо не висловити своє занепокоєння щодо даного питання.

Жителів району глибоко турбує майбутнє Коропської районної лікарні. На даний час це медичний заклад, що забезпечує надання кваліфікованої медичної допомоги жителям найвіддаленішого району з однією з найнижчих в області щільністю жителів, питома вага людей пенсійного віку становить близько 38% В лікарні впродовж останніх років створені комфортні умови для лікування пацієнтів у всіх відділеннях, проведено капітальний ремонт поліклінічного відділення. Проводяться всі види оперативних втручань на органах черевної порожнини, розширюється діапазон операцій на шлунку і дванадцятипалої кишці, на жовчно-вивідних шляхах, підшлунковій залозі, панкреатитах, захворювання кішківника, а також операції по лікуванню гриж (пахових, стегнових, рецидивних). Впроваджена методика пластики післяопераційних гриж з використанням поліпропіленової сітки, лапароскопічне лікування жовчнокам’яної хвороби, поліпів жовчного міхура. Запатентоване оперативне лікування пупкових гриж у дітей «Косметична анулопластика пупка при пупкових грижах». Хірургічне відділення та відділення інтенсивної терапії забезпечені достатньою кількістю висококваліфікованих медичних працівників, в тому числі лікарів та медичних сестер.

Це ті чинники, які позитивно впливають на імідж та статус Коропської районної лікарні та приводять до нас на лікування людей з різних куточків України. У 2014 році стаціонарно проліковано 5000 хворих, в тому числі: з інших районів Чернігівської області – 94 хворих, з інших областей – 296 (Сумська, Донецька, Тернопільська, Львівська, інші області). У 2015 році стаціонарно проліковано 5129 хворих, в тому числі:- з інших районів Чернігівської області – 104 хворих, з інших областей – 302, у 2016 році стаціонарно проліковано 5004 хворих, в тому числі: з інших районів Чернігівської області – 109 хворих, з інших областей – 325.

Маючи належну матеріальну базу, кадровий потенціал ми не претендуємо на утворення госпітального округу в межах Коропського району, оскільки розуміємо, що є географічно більш вдало розташовані лікарні, які можуть бути центрами госпітальних округів. Ми переконливо просимо Вашого сприяння щодо створення на базі Коропської лікарні медичного закладу, який мав би можливість надавати жителям району медичну допомогу цілодобово і особливо хірургічного напрямку. Наш район сільськогосподарський. Багато людей працює з технікою, в галузі тваринництва, що нерідко спричиняє травми , які потребують негайного оперативного втручання для надання першої медичної допомоги для врятування життя.

Спільно з центральною, обласною владою ми готові брати на себе відповідальність за стан справ у медичному обслуговуванні жителів Коропщини і в міру своїх можливостей вирішуємо проблемні питання як матеріально, так і організаційно. З метою оптимізації скорочено 47 ліжок та 23 посади персоналу, кількість ліжкомісць в районі приведена до 58,7 на 10 тисяч населення. Коропська об’єднана територіальна громада, утворена в процесі децентралізації влади в Україні, розуміючи відповідальність за стан справ на підвідомчій території, також, не стоятиме осторонь проблем медичної галузі і в даний непростий час готова брати спільну відповідальність за долю медицини і жителів району.

Сподіваємося на Ваше розуміння та Вашу підтримку щодо піднятого питання.

28 лютого 2017 року

За дорученням депутатів Коропської районної ради Чернігівської області

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко