Про Звернення депутатів Коропської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблеми із підвищенням тарифів

КОРОПСЬКА РАЙОННА РАДА

( дев’ята сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я  № 165

22 липня 2016 року

смт.Короп

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а:

1. Прийняти Звернення депутатів Коропської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблеми із підвищенням тарифів (додається).

1. Дане Звернення надіслати за належністю.

Заступник голови районної ради                                                                           В.М. Дворецький

Звернення депутатів Коропської районної ради

до Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо врегулювання проблеми із підвищенням тарифів

У країні спостерігається зростання соціальної напруги на фоні збільшення тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електрику. Тарифна політика, інфляція, призведуть до зниження рівня життя громадян.

Як представники місцевого самоврядування ми не можемо стояти осторонь проблем, що хвилюють наших людей.

Звертаючись до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг пропонуємо :

1. Впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в державі і встановлення прозорого механізму ціноутворення;
  2. Заборони нарахування з 1 липня 2016 року та стягування з громадян пені за несвоєчасну оплату за комунальні послуги;
  3. Заборони постачальникам тепла, газу, електроенергії вимагати від споживачів оплати авансових рахунків;
  4. Ухвалення Постанови Верховної Ради №2597 «Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства».
  5. Розкриття та оприлюднення методики розрахунків та обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, водопостачання та водовідведення, електроенергії).
  6. Перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою недопущення підвищення комунальних тарифів;
  7. Відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 кубічних метрів на опалювальний сезон для соціально незахищених громадян.

Закликаємо Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України прислухатись до проблем людей на місцях і негайно врегулювати проблему із підвищенням тарифів.