Про Звернення депутатів Коропської районної ради до Президента України В.Зеленського, народного депутата України М.Зуєва, Прем’єр-міністра України О.Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг В.Тарасюка щодо скасування платежу за транспортування (доставку) газу

( сорок друга сесія сьомого скликання )

Р І Ш Е Н Н Я    № 761

21 лютого 2020 року

смт. Короп

З метою забезпечення Конституційного права громадян на достойний рівень життя, керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

в и р і ш и л а :

1. Схвалити Звернення депутатів Коропської районної ради до Президента України В.Зеленського, народного депутата України М.Зуєва, Прем’єр міністра України О.Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг В.Тарасюка щодо скасування платежу за транспортування (доставку) газу (додається).

1. Доручити голові районної ради Мазуренку М.П. підписати текст Звернення.

1. Надіслати Звернення районним радам області, Чернігівській обласній раді для підтримання.

Голова районної ради                                                                               М.П.Мазуренко

Звернення депутатів Коропської районної ради

до Президента України В.Зеленського, народного депутата України М.Зуєва Прем’єр міністра України О.Гончарука, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг В.Тарасюка щодо скасування платежу за транспортування (доставку) газу

Ми, депутати районної ради, виконуючи волю громади району, звертаємось до Вас щодо скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг якою визначено окремий платіж за транспортування (доставку) газу. Відповідно до постанови схема нарахуваня платежу не прозора і незрозуміла громадянам району.

Зокрема, особливе невдоволення викликають і погрози штрафними санкціями у випадку несплати за доставку газу до 20 числа поточного місяця при тому, що платіжні документи багатьом споживачам надійшли лише 25-26 січня.

Жителі району за немалі власні кошти купували труби для вуличних газових мереж та підвідних мереж до будинків. Згодом все це безоплатно передалось у користування газопостачальним організаціям.

То чому тепер користувачі повинні оплачувати транспортування газу повторно тими мережами, матеріали для яких придбані ними особисто і роботи по монтажу проплачені їх власним коштом?

Ці дії справедливо обурюють громадян району. Вважаємо, що така модель розрахунку плати за газ для населення економічно необґрунтована, безпідставна, порушує низку законодавчих актів України і переходить межі моралі.

З метою уникнення соціальної напруги у районі звертаємось з проханням вжити заходів по скасуванню постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про абонплату за транспортування (доставку) газу.

Звернення прийняте сорок другою сесією Коропської районної ради сьомого скликання 21 лютого 2020 року.

Голова районної ради                                                                              М.П. Мазуренко