Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-content/themes/yoo_revista_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
Офіційний сайт Коропської районної ради » Дієвий механізм захисту людей

Дієвий механізм захисту людей

Written by admin on . Posted in Новини

         У 2013 р.  Уряд схвалив Порядок накладання штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

      Це рішення – черговий крок до легалізації ринку зайнятості, а отже, захисту людей. Йдеться про додатковий економічний механізм впливу на недобросовісних роботодавців та кадрові агентства, які безкарно порушують законодавство про зайнятість.

     Наведемо кілька прикладів практичного застосування нового Порядку. Так, якщо кадрове або рекрутингове агентство братиме всупереч законодавству платню з шукачів роботи, воно сплатить штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. Сьогодні сума цього штрафу складає 11,5 тис. грн.

         Стягнення у розмірі 23 тис. грн. застосовуватиметься до кадрових агентств, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий самий штраф накладатиметься за аутсорсинг всередині країни без дозволу на нього. Сьогодні таким механізмом почасти користуються деякі підприємства гірничо-металургійного комплексу, де звільняють власних співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій.

     Штрафи накладатимуться на роботодавців-порушників встановленого порядку подання звітів про заплановане масове звільнення працівників. Ці санкції також застосовуватимуться до роботодавців, які не будуть дотримуватися квот щодо працевлаштування інвалідів та інших категорій громадян, котрі мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Усі стягнення накладатиме Державна інспекція України з питань праці.

       Запровадження таких санкцій дозволить нам суттєво зменшити кількість порушень на ринку праці та зробити його більш прозорим. Саме економічний вплив на недобросовісних роботодавців та кадрові агенції буде найбільш ефективним захистом прав шукачів роботи.

 

 

Начальник відділу –

державний інспектор праці                                                       А.В. Дворецька 

Trackback from your site.