Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-content/themes/yoo_revista_wp/warp/systems/wordpress/helpers/system.php on line 61

Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/soczah00/korop-rada.gov.ua/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 287
Офіційний сайт Коропської районної ради » Дати дитині надію на щастя

Дати дитині надію на щастя

Written by admin on . Posted in ЦСССДМ інформує...

Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, а комусь доводиться пережити складні обставини долі, коли життя понівечено та з самого початку зруйновано, коли рідна сім’я стає чужою. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо.

      Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї дитина пізнає любов, вчиться будувати власну сім’ю, почуває себе щасливою, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд і виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання. Однією з таких форм є патронатна сім’я.

                  

Що таке патронатна сім’я ?

     Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

              

Що забезпечує сімейний патронат?

     Патронатна сім’я допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

Хто такі патронатні вихователі?

     Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя і стан здоров’я під час перебування.

     Патронатним вихователем можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років для жінок, до 65 років – для чоловіків з вищою освітою, які пройшли спеціальний курс підготовки та виконують обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, щорічно укладаючи договір про надання послуг.                        Патронатний вихователь має власне або орендоване житло та достатній рівень матеріального забезпечення.

    Термін перебування у сім’ї визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

Грошове забезпечення.

     На утримання влаштованої під патронат дитини нараховується соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку.

     В народі кажуть: «Сироту прихистити – все одно, що храм побудувати».

     Всіх, хто хоче наповнити свій дім сміхом дітей, Коропський РЦ СССДМ запрошує до співпраці у створенні патронатної сім’ї .    

Ігор Кузьменко, фахівець соціальної роботи Коропського РЦ СССДМ

Trackback from your site.